Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan kezdjek el edzeni?

Hogyan kezdjek el edzeni?

Figyelt kérdés

28 éves srác vagyok, 181 cm és 89-90 kiló. Semmi izom nincs rajtam. Le akarok fogyni és izmot akarok építeni, és a testtartásomon is akarok változtatni. Soha nem volt rajtam megfelelő izom (3 rendes fekvőtámaszt nem tudok megcsinálni, nem vicc), és görnyedten járok.

A kérdésem az, hogy milyen sorrendben csináljam. Először fogyjak le és csak utána kezdjek kondizni, vagy mehet a kettő egyszerre (edzés első felében a futógépen nyomom, aztán emelgetem a súlyokat)? Milyen gyakorlattal kell kezdeni? Mindenképpen konditerembe akarok járni, hiszen ott vannak erre kitalált gépek. Melyik géphez menjek oda először? Eddig életemben egyszer voltam konditeremben, futás után kis súlyokat emelgettem 1 óráig, és 2 hétig izomlázam volt, 4 napig a karomat nem tudtam magasra emelni. Amúgy kardiózni szoktam néha, futógépen időszakosan egy pár hétig kocogok napi 5-6 km-t otthon a szüleimnél.

Hogy csináljam, hogy hatékony legyen, hogy ne adjam fel menet közben? Edzés közben igyak vizet? Nagyon járatlan vagyok ebben a témában, elnézést, ha hülyeségeket kérdezek, és hogy csapongok. Személyi edzőt nincs pénzem megfizetni, csupán kondibérletet vennék. Kezdetben ha heti 3-szor megyek az jó? És egy alkalom mennyi legyen, 1 óra?


Csatolok kérdést is, ha valaki nem akarna szöveges választ adni, hanem csak ott bejelölne egy válasz lehetőséget.



jan. 27. 16:53
A kérdező szavazást indított:
Először le kell fogyni és utána lehet elkezdeni gyúrni
Mehet a fogyás és a gyúrás egyszerre
8 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
64%

Tényleg egyáltalán nem vagy képben még a legegyszerűbb alapokkal sem. Feltettél ezer kérdést, amikre lehetetlen kifejtett választ adni pár mondatban, meg hát nem is fog senki ingyenes személy edzést tartani kommentben. Nézd meg az alábbi két videót, és mindent tudni fogsz az elinduláshoz (kalóriadeficit, progresszív túlterhelés). Ha elindultál, akkor utána ráérsz folyamatosan tanulni, informálódni a témában, és foglalkozni a részletkérdésekkel:

https://www.youtube.com/watch?v=AYnJ7kka8Ew

https://www.youtube.com/watch?v=pXQkTw5l0kw

jan. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kezd el otthon, én első edzésen 1 sorozat fekvőtámaszt csináltam ☺
jan. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az elso harom hetben minsen edzes utan napokig lesz izomlazadm de aztan megszokod es alig.


Es kezdj el jo sok youtube videot nezni a temaban. Szinten nezen van fent csomo edzesterv.

Es ha kineztel egy edzestervet minimum egy videot nezz jeg minden gyakorlst helyes vegrehajtasahoz es agzokra nagyon figyelj

jan. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!