Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A szabadsúlyos gyakorlatok...

A szabadsúlyos gyakorlatok minden esetben jobbak a gépeknél?

Figyelt kérdés

febr. 27. 04:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem
febr. 27. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%
Nem feltétlenül. Szerintem a szabadsúlynak ott van az előnye hogy úgy mozgatod ahogy neked kényelmes mivel nincs megvezetve a mozgáspálya.
febr. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
16%

nem, sőt sok esetben a gépek jobbak

pl egy oldalemelő gép jobb mint a kézisúlyzós oldalemelés, egy jó fekvenyomó gép jobb mint a szabadsúlyos fekvenyomás, egy hackguggolás jobb mint a szabadsúlyos változata, stb

legalábbis ha izomépítés a cél.

kissebb a sérülésveszély, nem kell a kordinációra, egyensúlyra figyelni, stb.

febr. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%

"szabadsúlyos gyakorlatok minden esetben jobbak a gépeknél?"

A szabadsúlyos gyakorlatok ugyanolyan jók, mint a gépek. Nem jobb egyik a másiknál. Mindkettőnek helye van egy edzésprogramban. A valóságban senkinek nem azon fog múlni az izomfejlődése, hogy ő kézisúlyzóval nyom-e fekve vagy gépen.

"kissebb a sérülésveszély"

Ezt mire alapozzátok? Az utóbbi években viszonylag gyakran látom ezt a kijelentést kommentekben, de sosem láttam még egyetlen kutatást vagy statisztikát sem, ami ezt alátámasztaná. Ti igen? Vagy csak DietGainz Sanyi szokta mondani hisztizős instagram storykban, ti pedig nulla kritikai gondolkodással ugyanazt visszabüfögitek?

febr. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
63%

én se értem h ez honnan jön


mindíg ilyen tanúlmányra hívatkozós videosok mondják h a gépek kevésbé sérűlés veszélyesek mint a szabad súlyok csak vhogy sose nevezik meg a tanúlmányokat csak higyjük el bemondásra hogy létezik 🤣

febr. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
71%

"ilyen tanúlmányra hívatkozós videosok mondják h a gépek kevésbé sérűlés veszélyesek"

Így van. Készült valamikor egy átfogó statisztikai vizsgálat több ezer fős mintán, ahol a fókuszcsoport populációja csak szabadsúllyal edzett, a kontrollcsoport populációja pedig csak gépen, és az a konklúzió jött ki, hogy a fókuszcsoport populációja nagyobb arányban volt sérült? Szerintem nem készült. Létezik egyáltalán bárki, aki csak szabadsúllyal vagy csak gépen edz? Mindenki mindkét gyakorlattípust alkalmazza.

Az emberek ráadásul a legtöbbször nem is egyik vagy másik gyakorlattól sérülnek le, hanem mert nem tudnak edzést programozni, plusz nem fektetnek hangsúlyt a regenerációra.

febr. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ezt mire alapozzátok? Az utóbbi években viszonylag gyakran látom ezt a kijelentést kommentekben, de sosem láttam még egyetlen kutatást vagy statisztikát sem, ami ezt alátámasztaná. Ti igen? Vagy csak DietGainz Sanyi szokta mondani hisztizős instagram storykban, ti pedig nulla kritikai gondolkodással ugyanazt visszabüfögitek?


ehhez nem kell kutatás

logika

egy döntöttörzsű evezésnél sokkal nagyobb esély van a sérülésre, mint egy melltámaszos gépes evezésnél

elég ha kicsit begörbül a gerinced ahogy fáradsz.

sokkal nagyobb esély van a sérülésre egy guggolásnál, mint egy lábtolón vagy hack guggolón

mert kismillió dologra kell figyelni egy guggolásnál, és elég egy kis hiba is a sérüléshez.

stb

gépeknél is meglehet sérülni, de sokkal kevesebb dologra kell koncentrálni, így kevesebb az esély arra hogy valamire nem figyelsz a fáradtság miatt...


ezeket úgy mondom hogy én is javarészt szabadsúlyos gyakorlatokkal edzem fekvenyomás, guggolás, román felhúzás, mellrőlnyomás, stb

febr. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
ja arról ugye nem is beszélve hogy általában nagyobb súlyokat is tud használni az ember a gépeken, ami meg nagyobb izomfeszüléssel jár, ami meg fontos az izmosodás szempontjából.
febr. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"sokkal nagyobb esély van a sérülésre egy guggolásnál, mint egy lábtolón vagy hack guggolón"

Ezt kérdezem, hogy van erre egy statisztikai kimutatás? Vagy ezt csak úgy bemondod, mert a youtube videókban ezt hallottad?

"nagyobb súlyokat is tud használni az ember a gépeken"

Nem tud az ember nagyobb súlyokat használni gépeken. Attól még, mert guggolni 100 kilóval tudsz, lábtolózni meg 250 kilóval, még az nem nagyobb súly, csak a gép többet képes megmozgatni, mint te. Ráadásul ez pont a szabadsúlyos gyakorlatok mellett érv, hisz minél nagyobb a munkasúly, annál nagyobb a sérülés kockázata (erre viszont vannak vizsgálatok). A szalagjaidnak és az izületeidnek nagyon nem mindegy, hogy 100 kilóval leguggolsz, vagy hogy 250 kilóval gyilkolod őket a lábtolón.

febr. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Elvileg a gépeken való edzéstől nem erősödnek meg a stabilizáló izmok, pl. lábtolón nem dolgoznak, guggolásnál igen, ezért nagyobb az esélye a sérülésnek


Én ismerek olyat, aki szinte csak gépeken edzett és sérvet kapott

febr. 28. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!