Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az ilyen ismétlés/sorozatszámn...

Az ilyen ismétlés/sorozatszámnak lehet értelme?

Figyelt kérdés

Nincs meghatározva, hogy nyomj le pl. 4x8 ismétlést, hanem az van megadva, hogy csinálj összesen 50 ismétlést, de mindegy hány sorozatban. Főleg húzódzkodásnál, lábemelésnél láttam ilyet. Persze úgy kell belőni, hogy ne 1 sorozatban csináld meg az 50-et, hanem sorozatonként 8-15 ismétléssel.

De volt láttam is, hogy guggolásban megvan határozva egy adott súly és 15 percen belül nyomj bele annyi ismétlést, amennyit bírsz. Ez lehet akár nagy súly is, ahol 3 ismétléseket csinálsz sorozatonként, rövid pihenővel



márc. 3. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Senki nem edz így a valóságban. Felesleges hülyeségekkel túlbonyolítani a világ legegyszerűbb sportágát.
márc. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem jó! Amint írod, egyáltalán nem mindegy, hogy egyhuzamban csinálsz 50-et, vagy 10-szer 5-öt. A terhelés mértéke sem mindegy.
márc. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"csinálj összesen 50 ismétlést, de mindegy hány sorozatban. Főleg húzódzkodásnál, lábemelésnél"

Lábemelésből kapásból megcsinálok egyszerre 50 ismétlést komolyabb erőfeszítés nélkül úgy, hogy amúgy nem szoktam végezni ezt a gyakorlatot. Attól még nem lesz hatékonyabb, hogy nem egyszerre csinálom meg, hanem 10 ismétlésenként.

"guggolásban megvan határozva egy adott súly és 15 percen belül nyomj bele annyi ismétlést, amennyit bírsz"

A súlyzós edzést időben korlátozni értelmetlen, mert pont a lényegétől fosztod meg, ezáltal feleslegesen devalválod a hatékonyságot.

"lehet akár nagy súly is, ahol 3 ismétléseket csinálsz sorozatonként, rövid pihenővel"

Ha te rövid pihenővel, egy-két perces szusszanással 3 ismétléseket nyomsz, akkor az garantáltan nem nagy súly, és lószar az intenzitás. Tényleg ne bonyolítsd túl a dolgokat, és ne szopasd magad értelmetlenül.

márc. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez így egyik sem jó, ha az izomnövelés vagy erősödés a cél.

Csak azok a sorozatok fognak számítani, ami legalább 2-3 ismétléssel megközelíti a valós bukást. Ami ennél könnyebb az kb. bemelegítésnek felel meg, nem fogsz fejlődni.

márc. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan testépítő/erőemelő, aki így edz, és vitte valamire? Van olyan amatőr/profi versenyző, aki így edz? Van olyan, aki így edz, és Mr. Olympiát nyert? Ezeket a kérdéseket mindig tedd fel, ha valami egzotikus okosságot olvasol az internet valamelyik bugyrában. Ha a kérdésekre NEM a válasz, akkor legyen gyanús, hogy ökörség.
márc. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ezzel küzdősportos erőnléti edzéseken találkoztam.


A lényeg az volt, hogy egy edzésen legyen meg a megadott ismétlésszám.


Pl:.

Húzódzkodás 50

Fekvőtámasz 100

Mondjuk saját súlyunk felének a guggolásával 75


Aztán szintnek megfelelően nőtt vagy csökkent ez a szám.


Nem tipikus testépítő módszer, de ez nem is arról szól!

márc. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!