Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Heti 1 felső test és 1 alsó...

Heti 1 felső test és 1 alsó test edzést tartok ( a végén nyújtás + kardió, has pedig láb napon ). A 3. edzés felsőtest szokott lenni mindig. Gond lehet ez később hogy a lábat mindig csak 1x, a felsőtestet viszont 2x edzem hetente?

Figyelt kérdés
A 3. edzés mindig lightos. Van hogy 2 lábat teszek be de nem igazán jó, nem igazán tudom jól megdolgozni másodjára. Tudni kell rólam hogy 14 éve járok már terembe tehát van izom-memóriám. 184 magas vagyok 84 kg most már sok éve stagnál ( szintentartás a lényeg ).

ápr. 4. 11:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha a lábad is megkapja a fejlődéshez szükséges volument, akkor semmi baj nem lesz.
ápr. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1-es köszi! Hát nem tudom viszont hogy számoljam ki. Alapból elég vastag csípőm és lábaim vannak, és a vádlim rengeteget fejlődött ( az alapból elég keskeny, magasan illeszkedik ). Nem kifogás nyilván de valahogy heti 2x nekem a láb az sok, és nem akarok felső-alsó-felső majd alsó-felső-alsó felosztásban edzeni mert a felső testem meg igényli a heti 2x edzést.


A második alkalom ahogy írtam mindig lightosabb a felsőtestnél.


Néha lemegyek 4x is a terembe de akkor sem a láb lesz 2x edzve sajnos. A lábnál legalább 5 napot érzek jónak pihentetésre, de nyilván ezzel a tervvel csak 7 naponta lenne mozgatva.


A lényeg az lenne hogy ne legyen diszproporció, tehát ne legyen ilyen felső test dominancia. Bár nem edzek nagy súlyokkal ( már ), inkább stimulálom az izmokat, nincsenek hatalmasak súlyok mozgatva viszont rengeteg gyakorlat van.


Egy lábedzés nálam 1 óra majdnem. Aztán jön a nyújtás, kardió és a has.

ápr. 4. 11:15
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha az alsótest izomcsoportjai kapnak heti 8-15 munkasorozatot RPE7-RPE10 intenzitással, mellette pedig adott a progresszív túlterhelés, akkor semmi baj nem lesz. Ha meg nincsenek is igazán fejlődési céljaid, akkor pláne nem aggódnék.
ápr. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3-as köszönöm. Az RPE7-RPE10 az bőségesen megvan. A "probléma" inkább fejben ez hogy fenti izmokat sűrűbben megdolgozom mint a lábat. Úgy érzem a lábnak több pihenés kell és akkor tudom jobban terhelni ha nincs 2x megdolgozva egy héten. Csináltam már de utána KO voltam 1 hétig és nem esett jól már az edzés.


Fejlődési cél nincs de nem akarok úgy kinézni mint Johnny Bravo, hogy túlnő a felsőtest az alsóhoz. Viszont az alap adottságaim a szélesebb vál és szélesebb csípő, talán emiatt nem kell ettől tartani.

ápr. 4. 11:29
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"nem akarok úgy kinézni mint Johnny Bravo, hogy túlnő a felsőtest az alsóhoz"

Ettől egyetlen naturál hobbigyúrósnak sem kell félni.

ápr. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5-ös: tehát logikátlan azt gondolni hogy ha egy izomcsoportot többször edzel az túlfejlődik a másikhoz képest?


Elárulod miért?

ápr. 4. 11:42
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert naturálon hacsak nincs kivételes elit genetikád (1%), és nincs 20 éve keresztül minden egyes nap tökéletes kalóriabeviteled, fehérjebeviteled, edzésmunkád, regenerációd, akkor valójában soha nem lesz rajtad kimagasló izomtömeg, pláne nem annyira, hogy Johnny Bravóvá változz, és a hatalmas felsőtestedhez képest eltörpüljenek a lábaid.
ápr. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Ez naturálon nem egy reális félelem. Ez a probléma maximum szteroidhasználó men's physique kategóriás versenyzőknél fordulhat elő, akik a felsőtestükön elképesztő izomtömeget építenek fel, az alsótestüket pedig elhanyagolják, ezáltal olyannak tűnik a lábuk a kontraszt miatt, mint két szál gyufa. Na most naturálon te ne aggódj azon, hogy a felsőtested elképesztő izomtömege miatt gyufának tűnnek a lábaid. Azon aggódj, hogy a komplett tested ne tűnjön gyufának.
ápr. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
ápr. 4. 12:07
 10/11 anonim ***** válasza:
Annyira nem lesz asszimetrikus
ápr. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!