Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fogyni és izmosodni nem lehet...

Fogyni és izmosodni nem lehet egyszerre?

Figyelt kérdés

Azt már tudom, hogy a szákásító diéta és a tömegnövelés együtt nem megy sajnos. :)

De tömegnövelésnek számít minden izomfejlődés, legyen az bármilyen minimális? Ha fogyni is kicsit szeretnék csak, meg izmosodni is kicsit, akkor az úgy nem működik, hogy diétázom (szálkásító), és mellette csinálok súlyzós guggolásokat, így fogyok is a diéta miatt, de a combom meg (amiből nem kell fogynom) izmosabb lesz minimálisan, hiszen a megdolgoztatott izomnak muszáj fejlődnie valamennyit, nem? Vagy ehhez mindenképpen több szénhidrátot kellene enni?



2012. szept. 18. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez csak a kezdeti időszakban jöhet össze rövid ideig, illetve ha nagyon zsíros valaki. Erre itt van egy jó kis cikk:

[link]

2012. szept. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 poiu ***** válasza:
Hogy mennyire rövid a kezdeti időszak, attól függ, hogy mennyi a zsírfelesleged. Ettől függetlenül, amíg fogyni akarsz, folyamatosan kell edzeni, mert akkor nem veszítesz izmot. Tehát lehet, hogy nem nyersz, de nem veszítesz, ami ugye nyereség...
2012. szept. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És ha nem csinálom a szálkásító diétát, hanem több ch-t eszem, és mellette edzem a combokat, akkor se fogyni, se hízni nem fogok, csak a comb vastagszik meg?
2012. szept. 18. 15:00
 4/8 anonim ***** válasza:

Akkor a combod vastagabb lesz, mert izmosodik, de mehet rá zsír is, illetve mindenhová mehet zsír attól függően, hogy mennyire vagy kalória pluszban és ezt milyen tápanyagbevitellel érted el. Értsd; milyen tömegnövelő étrended van, mennyire jó kajákat eszel.

Zsírosodás esetén a genetika határozza meg, hogy hová milyen ütemben rakódik nálad a felesleg.

2012. szept. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Akkor ki kell számolnom, hogy ugyanannyi kalóriát adjak le, mint amennyit megeszem? Az ételekről mentettem el táblázatot, viszont az edzések alatt nem tudom, mennyi ég el, ezt is ki lehet számolni valahol?


A másik, elolvastam a belinkelt cikket, és az utolsó mondata: "Az, hogy ezt milyen időperiódus alatt valósítod meg (például 3 hónap tömegelés + 3 hónap diéta, vagy 2 hét tömegelés + 2 hét diéta, de nem is kell a szakaszoknak egyformának lenniük), az az egyéni körülményeiden és vágyaidon múlik" - ez azt jelenti, hogy 2 hét alatt is lehet már szemmel látható izmot felszedni? Nem túl nagyot, csak hogy ne legyenek pipaszár lábak. Mert 6 hét múlva már jó lenne, ha normálisabban néznék ki, és akkor szétbonthanám, hogy 2-3 hét fogyó, utána izomfelszedés, vagy fordítva. (Nem tudom, a sorrendnek van-e jelentősége.)

2012. szept. 18. 15:37
 6/8 anonim ***** válasza:
két hét alatt nem sok izmot tudsz felszedni, hónapokban gondolkozz, és előbb kellene tömeget növelni, ami pici kalória plusszal lehetséges (hogy ne jöjjön sok zsír csak minimális). Utána mehet a szálkásítás.
2012. szept. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi szépen a válaszokat!
2012. szept. 18. 15:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Szívesen.
2012. szept. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!