Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van tanácsotok hogy mennyit/és...

Van tanácsotok hogy mennyit/és hogy fussak úgy, hogy szálkásodjak?

Figyelt kérdés

Szálkásítani szeretnék, és egy nagyon kicsi "uszógumit" leadni :)

pár hete elkezdtem a futást rendszeresen.. elején csak 1-2 km-et futottam de nagyon ambiciózus vagyok, és nagy szinten emeltem az elvárást saját magammal szemben, így már 7.5 km-et futok kevesebb kifulladással.

a kérdésem az, hogy ez vajon elegendő-e ahhoz hogy pár hónap alatt szálkásodjak ? (egyfolytában emelem a távot) mellette edzem is saját testsúlyú edzést.


van egy programom ami írja, hogy mennyi kalóriát égettem el, ez 7.5 km-nél kb 600 kalória, nagyon félreérthető de gondolom ebbe nem úgy kell belegondolni, hogy mindig több kalóriányit kell futni, mint amennyit az ember megevett egy nap, és csak akkor szálkásodik/fogy.


Előre is köszönöm a tanácsokat, válaszokat !



2013. ápr. 30. 02:22
 1/4 anonim ***** válasza:
szálkásító diéta kell és heti minimum 3-4, 40-50 perces kocogás. Tehát az idő is fontos. Ha nem akarsz izmot veszteni, akkor 130 körüli pulzus legyen. Ha mindegy az izomméret, akkor mehet intenzívebb futás is, te tudod, hogy mi a célod.
2013. ápr. 30. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Állítólag reggel a legjobb futni, én is azt ajánlom :) Sokkal jobban esik reggel és még kalóriát is könnyebben lehet ilyenkor égetni.
2013. ápr. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Kezdj el készülni félmaratonra, ez a tuti szálkásító terv. Többszörös maratonistaként és félmaratonistaként állíthatom, hogy bárki, aki nem nyomorék, képes megcsinálni ezeket a távokat és király alakja lesz tőle!
2013. máj. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen nektek a válaszokat!!


na az igen :)

és tudsz nekem ajánlani félmaraton-maratonra felkészítő edzés terveket ?

a szembe szomszédom nagyon híres maraton bajnok futó és szponzor, több mint 60 éves de lefutotta a Görög maratont is ( azt hiszem ott van egy igen kemény.. ) több 100 km

több mint 60 éves, de 40-nek néz ki maximum.. csak sosincs itthon :\

2013. máj. 3. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!