Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ezen méretek alapján aránytala...

Ezen méretek alapján aránytalan valamelyik testrész vagy sem, hol kellene erőteljesebben változtatni?

Figyelt kérdés

28 éves férfi vagyok.


Tudom, hogy nehéz így megmondani, de ha a következő KERÜLETI méretekkel rendelkezem:


karom: 37-38cm,


alkarom 31cm,


csuklóm:19-20cm,


nyakam:40cm,


combom(felső rész): 57cm,


combom(felső rész): 48cm,


derekam(köldök magasságban): 93cm,


csípőm: 97cm,


vállam: 124cm,


mellbőségem: 102cm,


vádlim:40cm,


bokám:25cm,


és a magasságom 180cm

a tömegem pedig: 80-82 kg közt van,


akkor hol kell változtatnom, hogy megfelelő arányban legyenek az egyes részeim?


Azt tudom, hogy fogynom kellene, mert a derekam nem túl vékony, és van is rajtam felesleg, kicsi úszógumi és elöl is has részen + érzem oldalt is meg mell szélén is ha próbálom összecsípni, szóval lenne mit ledolgozni, de mivel tömeget szeretnék növelni így ez a felesleg nem tragédia szerintem jelen pillanatban.

Persze a tömegnövelő edzés közben nem akarok tovább hízni, nem is úgy táplálkozom, hogy ez bekövetkezhessen.


Nem olyan régóta edzek megint intenzívebben egy jó éves kihagyás után.


Teljes test edzést végzek, heti 2-3 alkalommal. Osztott edzés volt eddig, de most megpróbálkozom a teljes test edzéssel. Kíváncsi vagyok hogy reagál rá a testem.


Másik kérdésem még az lenne, hogy lehet e a fent felsorolt paraméterek alapján bekategorizálni engem egy testtípusba, vagy ez is kevés még ehhez? (ektomorf, endomorf, mezomorf és átmenetei).


Mit tanácsoltok, örülnék ha minél több tipp és javaslt jönne, nagyon hálás lennék érte, mindenki véleménye érdekel.


Combra is szeretnék kicsit vastagodni, elég vékonynak érzem még mindig ott magamat, szerintetek méret alapján nagyon vékony vagy elmegy vagy milyen, ha a többi méretemhez nézzük arányosan!


Köszönöm mindenkinek előre is! :)



2013. máj. 23. 16:26
 1/3 anonim ***** válasza:

a deréki tájék mindenképpen sok szerintem.

amúgy ha az arányok érdekelnek,létezik erre egy külön szakma úgymond,antropometriának nevezik és az átlagembertől a sportolókig próbálják meghatározni az ideális arányokat és az ehhez illő leginkább testre álló sportágat.


pl derék-köldök felett,nem ott ahol te méred-plusz 50cm az ideális derék-váll különbség.

derék plusz 35-40cm a feszített mell-hát mérete.

feszített vádli=ellazított felkar és ellazított nyak kerület.

feszített alkar-felkar különbség 5-6cm.

ez egy sportos,nem testépítő test adatai nagyjából.


ami esetleg feltűnő lehet számomra az az edzés nélkül is 40es vádli és elég vastag a csuklód-bokád.

uh a domináns ektomorfság szerintem tuti kizárt.

2013. máj. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon sok az a derékméret ezekhez a karokhoz. Ektomorf tuti nem vagy, sem mezo, inkább endo leszel.

Én nem tömegelnék helyedben ha sok a zsír, előbb szálkásító diétával leadnám a nagy részét és utána nagyon pontos tömegnövelő étrenddel mehetne az izomnövelés. Egyszerre nem megy, hogy zsírt adj le és izmosodj. Naturálban.

2013. máj. 24. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem értem ezeket a testtípus dolgokat.

Kb. egy éve mikor még intenzívebben sportoltam, sokkal vékonyabb volt a derekam. Egy év alatt a kihagyás és az étkezések totális összevisszasága (éjszakai evés is) teljesen elrontotta az arányaimat, plusz nyilván ahol izomnak kéne lennie, ott össze is estem kicsit.

Szóval ha most elővenném az egy éves méreteimet (sajnos nincs dokumentálva) akkor biztos, hogy más képet mutatna.


Nyilván a csukló és a boka mértem csekély mértékben csökkenne mert az testzsír százaléktól függően sem sokat változik, na jó lehet egy centivel kevesebb lenne egy évvel korábban, nem tudom.


Igazából amire nem tértetek még ki az a combom vastagsága, amit én kevésnek érzek, ti hogy látjátok?


A derekamról és nyilván az egész testemről fog még lemenni zsír idővel. Felhagytam az este 6-7 óra utáni evéssel ill. teljes napra nézve nem viszek be plusz cukrot, tehát nincs teába/kávéba cukor pakolás, nem eszek sütit, sem csokit, sem más édességet, nem iszok vizen kívül nagyon mást, esetleg üres teát, üres kávét, nagyon kevés tejet (napi max 3dl), nem fogyasztok péksüteményt és kerülöm a kenyeret meg így a tésztát, mindent ami fehér lisztes dolog. Müzlit eszem reggel, meg ilyen teljes kiőrlésű dolgokat. Edzés előtt azért eszek rendesen, akkor szénhidrátot is, hogy legyen erőm, és utána is eszek rendesen mindent.


Jelenleg kétféle tápkieg. van, edzés után közvetlenül lemegy Scitec 100% Whey Protein turmix vízzel, majd kicsit később (zuhany, öltözés, hazamenetel után) egy nagy étkezés és egy adag BioTech power protein, ami ilyen vegyes fehérje, van benne szója, savó és kazein, de arányában több a szója és a kazein, tehát lassú felszívódású.

Power Proteinből benyomok egy adagot reggel vagy délelőtt, egyet edzés után, meg egyet estefelé.


Vizet iszok napi 3-4 litert.

2013. máj. 24. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!