Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A franci vagy a sima egyenes...

A franci vagy a sima egyenes kétkezes rúd edzi jobban a bicepszeket?

Figyelt kérdés
Ugyanannyi kg-nál melyik hatásosabb a bicepsz edzésére? Fontos lenne. Köszi a választ!

2013. júl. 14. 18:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy edzi, csak ha nem elég hajlékony a csuklód, akkor a francia kényelmesebb.
2013. júl. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Francia jobb !
2013. júl. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kényelmesebb a francia, de nem döglök bele az egyenesbe sem :)
2013. júl. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Lehet hogy nekem is francia kéne mert suli időben végig egyenessel bicepszeztem (mert a koliba nem volt francia rúd de örülünk mi bárminek :D ) és nem volt soha olyan izomlázam mint most nemrég francia rúddal bicepszeztem és olyan izomlázam lett hogy egy hétig éreztem. Nekem ebből az jött le hogy a francia jobban megdolgoztatja a bicepszet. A franciával talán jobb/élvezetesebb volt csinálni. Szerintetek akkor francia?
2013. júl. 14. 20:12
 5/10 anonim ***** válasza:
Valahol olvastam, hogy elméletileg az egyenes jobban kihasználja a bicepsz szupináló mozgását. Ergo az jobb. Csak sok ember csuklója nem bírja.
2013. júl. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kár :/
2013. júl. 14. 20:47
 7/10 anonim válasza:

Én csak a franciával tudok edzeni a másik annyira kikészíti a csuklóm, hogy egyszerűen nem bírok azzal ezdnei. Sőt még az alkarom is fáj tőle.. Elég gyenge a csuklóm amúgyis :\

Ha az egyenes 5x hatásosabb lenne még akkor se használnám :D

De nemhiszem, hogy lényegi különbség lenne közöttük.

2013. júl. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Osynho ***** válasza:
Egyénfüggő, mind enkinek más jön be. Viszont, egyébként is érdemes váltogatni a gyakorlatokat, hogy ne szokjon hozzá az adott izomcsoport, így mehet egy darabig az egyenes, utána a francia (meg persze ezekhez koncentrált, scott pados, vagy valami más gyakorlat). Én pár hónapig szoktam csinálni egyenessel, aztán váltok franciára, majd vissza.
2013. júl. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2013. júl. 15. 19:33
 10/10 anonim ***** válasza:
Jolvan haver akkor valtogasd par havonta, azota biztos sokszor valtottal
2021. febr. 26. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!