Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha aerob szinten futok napi...

Ha aerob szinten futok napi 40 percet, akkor abból nem lesz izomveszteség, ugye?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: a hasamon nagyon sok zsír van, a többi testrészemen viszont pont optimális, tehát nincs felesleg. Na most, ha én aerob szinten futok minden nap 40 percet, akkor a hasamról fokozatosan eltűnik a zsír, de nem "fogyok" a többiből? Mellette még azért a kajára is odafigyelek, természetesen. Köszi a választ előre is :)

2013. júl. 24. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs helyi zsiregetes es a genetikad határozza meg honnan fogsz jobban fogyni és milyen sorrendben.
2013. júl. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, ezt Bunny óta egyre többen tudjuk. De én nem is úgy értem. Az aerob edzés az ugye egy alacsony intenzitású kocogás. Az első 20 percben a szervezet a szénhidrátot használja, onnantól kezdve pedig a zsírból nyeri az energiát, vagy a zsírt alakítja át azzá - nem tudom melyik a helyesebb megfogalmazás. Tehát én arra vagyok kíváncsi, hogy ebből semmiféleképpen nem lehet izomveszteség, ugye? Kardiónál megeshet, de az más.
2013. júl. 24. 13:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem kell mindennap aerob edzés. Heti 3x is elég.

És nemcsak alacsony intenzitású futás lehet aerob. A lényeg hogy 120-140-es pulzus között maradj. Ez lehet lépcsőzéssel, erőteljesebb séta, biciklizés, bármi. Nem csak a hasadról fogsz fogyni, hanem mindenhonnan. És nem veszélyezteti az izmokat, hiszen mellette a súlyzós edzés megmarad.

2013. júl. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Osynho ***** válasza:

"Az első 20 percben a szervezet a szénhidrátot használja, onnantól kezdve pedig a zsírból nyeri az energiát"


Azért ez nem ilyen egyszerű. :) És miért pont 20 perc? És mi van, ha alapból ki vagy éhezve és üresek a glikogén raktárak? Vagy mi van, ha pont futás előtt zabáltál be? :)


Sok fehérjét egyél + terheld súlyzóval, rendes edzéssel az izmaidat, így minimálisra lehet csökkenteni az izomveszteséget.

2013. júl. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
61%

Már az elejétől használsz fel zsírt is, csak egyre nagyobb arányban az idő múlásával. Viszont kalória deficitben kell lenned, különben nem lesz zsírleadás. Ha megvan a kb 2, de inkább 2,5g x ttkg fehérje és megy súlyzós edzés is, akkor minimalizálni tudod az izomvesztést. Naturálban lesz pici, senki ne álmodozzon, hogy nem veszt kicsit sem.

Ez van. És igenis lehet naponta aerobozni.

2013. júl. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!