Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi fehérje szükséges...

Mennyi fehérje szükséges PIHENŐNAPOKON?

Figyelt kérdés

Átlagosan tudom, hogy 1,3-1,5g/ttkg az izomzat fenntartásához, a növeléséhez pedig 1,8-2g/ttkg.


Viszont pihenőnapokon nem edz az ember, nincs akkora anabolikus állapotban a szervezet, mint edzőnapokon. Akkor is leginkább az edzés utáni 2 óra az az anabolikus ablak, amikor a legkönnyebben és leghatásosabban épülnek be a tápanyagok a szervezetbe. Akkor KELL inni a "port"...


Szóval egy 70 kg, 12% testzsír embernél ez kb. 90 gramm naponta, ha növelni szeretné, akkor 120 körül van. A maradék 30 gramm fehérje a porból kell, edzés után.


Tehát mi értelme van annak, hogy "fenntartáshoz" meg "izomnöveléshez" ? Aki nem minden nap jár edzeni annak ezek szerint elég a fenntartáshoz szükséges fehérje azokon a napokon, amikor nem edz, nem? Hiszen az edzések között legalább 48 óra szünet van + alszik rá kettőt is az ember.


Oké, több napon keresztül tudnak regenerálódni az izmok, főleg, ha intenzív edzést végzett teljes izombukással, de valóban szükség van MINDEN nap a "növeléshez szükséges" fehérjemennyiségre? (pláne annak, aki nem minden nap edz?)



2013. szept. 1. 00:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Pihenőnapokon is meg kell,hogy legyen a 2g.

Szilárd kajából is mehet. Többet kajálsz húsból,és nem kell turmix, max reggel.

2013. szept. 1. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Minden nap meg kell lennie a 2g x ttkg fehérjének.
2013. szept. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A fokozott fehérjeszintézis kb 36 óráig áll fent edzés után, tehát edzés utáni nap ( pihenőnap) még bőven kell a 2 g/ttkg fehérje! Ez a fenntartó mennyiség max akkor jó pl ha nyaralni mész! Én akkor vittem le 1,2 grammra, mert nem akartam azon a héten annyira figyelni a kajára!
2013. szept. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!