Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy 50 perces kemény kondi...

Egy 50 perces kemény kondi közben, pl hátazásnál, mikor jó keményen megeddzük a hátunkat, ezzel mennyi zsírt éget el a szervezet? Éget valamennyit egyáltalán, vagy csak az aerobbal lehet égetni?

Figyelt kérdés
Én sokat szálkásodtam mióta kondizok, de még aerob edzést nem sűrűn csinálta, biciklizni szoktam meg sokat gyalogolok azért, de 1,5 hónapos kondi alatt sokat szálkásodtam.

2013. nov. 6. 09:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Akkor szálkásodsz, amikor nem cukros szilvásbuktát eszel. A tested normál állapota szálkás, edzéstől függetlenül.

Amikor nem tömöd magad szénhidráttal, akkor ezért teszel. Jó, alkat kérdése, ha összeeszel is mindent, az edzés egy ideig sokat segíthet, hogy mégse hízz el. De alapvetően kajálás kérdése.

2013. nov. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kemény edzésnél inkább glikogénből fedezi a szervezet a szükségleteit. Közepes aerobnál tudja legjobban zsírból. Inkább kajálás és alkat kérdése.
2013. nov. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
értem, de akkor kizárólag aerobbal adhatok le majd zsírt? mit csináljak és mennyit? minden nap gyalogoljak 1 órát?
2013. nov. 6. 09:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Aludj.. az is aerob. Ezt valahogy mindig sikerül elfelejteni. Az emberi szervezet zsírégető, csak az idióta cukorevés (keményítő, stb.) zavarja össze ezt a folyamatot.


Mondhatnám, hogy minden dagadt csajban lakozik egy csinos nő, de nem az idétlen kocogáson múlik hogy kihozzák ezt. Hát, le kéne tenni a francia krémest (vagy átvitt értelemben kéne csak használni, nem süteményként:D )


Te gondolom azért szálkásodtál, mert jó hatással van rád az edzés, meg egyelőre jó ez a kajálásod.

2013. nov. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nem eszek már fehér kenyeret és pék süteményeket csak ritkán és kis mennyiségben, ami még tudom, hogy nem okoz problémát, tehát nem két pofára tömöm.. Eddig nagyon sok olyat ettem ami hízlalt és ezt akarom leadni. Indultam 87 kilóról, de a kondizás utána lettem 91 kg. A haverom szerint izomban híztam, nem zsírban. Ez lehetséges? Fogyasztok tejsavó fehérjét is.
2013. nov. 6. 09:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Aerobnál az edzés közben égetsz zsírt, utána már szinte semmit, a súlyzós edzésnél meg utána 36-48 órán keresztül, a regeneráció alatt, tehát összességben IGEN, a súlyzós edzéssel zsírt éget a szervezet.
2013. nov. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Az kifelejtettem, hogy természetesen ez megfelelő (kalóriadeficites) étrendnél igaz.

2013. nov. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!