Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az normális, hogy napi kb 9...

Az normális, hogy napi kb 9 liter vizet megiszok?

Figyelt kérdés

Mostanában elkezdtem komolyabban edzegetni, megtervezett étrend, megfelelő pihenés. Kreatin kúra közepén vagyok.

Nem kell erőltetnem ezt a vízmennyiséget, magától csúszik + a shakekkel is megy lefelé rendes mennyiség.

Nem vagyok egy nagy állat, 80kg/177cm vagyok.

Szerintetek normális ez a mennyiség? Vagy vegyek visszább?



2013. dec. 11. 23:53
1 2 3
 1/22 Valter6672 ***** válasza:
9 liter? lol :D az kemény :D egyébként kétlem, hogy lenne valami káros hatása, bár 9 liternek....nem tudom. igazából okosságot nem tudom mondani, csak annyit, hogyha jól esik, akkor igyad. én így tennék :D
2013. dec. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
és nem fos.ol tőle? XD
2013. dec. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Szerintem sportolás mellett nem gáz, páromnak pl. fizikai munkája van, nyáron nála is lemegy ennyi egy nap. Én ha meg sem mozdulok akkor is simán 3 litert megiszok. :)
2013. dec. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

9 liter biztos, hogy sok. Sok betegség előjele lehet, ha folyton szomjas vagy. Nyáron oké, akkor ha meleg van és dolgozol, akkor lemehet 5-6 liter esetleg, de egy normális nap 3 liternél nem igen kéne többet innod.

[link]

2013. dec. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
tegyél egymásmellé 3db 2literes meg egy egyliteres üveget.. Szerinted sok?:D
2013. dec. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Nem, nem fosok tőle :D

Mostanában feltűnt, hogy nagyon pusztítom a vizet, túl gyakran kellett cipelni a zsugor vizeket.

Így hát elkezdtem figyelni, hogy mennyi vizet is iszok meg egy nap.

Első megállapításom az volt, hogy egy zsugor víz ( 6 x 1.5 l) eltűnt pik-pakk a nap végére.

Edzés közben már visszavettem a víz fogyasztást (1 literes üveget viszek már csak)mert ott folyton csak innék és innék, de tele hassal nem jó edzeni.

Szerintem a fele bőven elég lenne.

2013. dec. 12. 00:53
 7/22 A kérdező kommentje:
Létezik, hogy a kreatin miatt ennyivel többet iszok?
2013. dec. 12. 00:56
 8/22 anonim ***** válasza:
a veséd nem fog örülni.
2013. dec. 12. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Egy vércukor szintet is nézethetnél,ha ennyire kívánod a vizet.
2013. dec. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

A vércukorral is lehet baj?

Mert edzés után közvetlenül 40-50 gramm dextrózt viszek be, 10 g kreatinnal és 40 g tejsavó koncentrátummal.

A dextróz kavarna bele a vércukor szintembe?

Ezen kívül mindig lassan szívódó szénhidrátokat viszek be.

2013. dec. 12. 01:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!