Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az normális, hogy napi kb 9...

Az normális, hogy napi kb 9 liter vizet megiszok?

Figyelt kérdés

Mostanában elkezdtem komolyabban edzegetni, megtervezett étrend, megfelelő pihenés. Kreatin kúra közepén vagyok.

Nem kell erőltetnem ezt a vízmennyiséget, magától csúszik + a shakekkel is megy lefelé rendes mennyiség.

Nem vagyok egy nagy állat, 80kg/177cm vagyok.

Szerintetek normális ez a mennyiség? Vagy vegyek visszább?



2013. dec. 11. 23:53
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Úgy értette, hogy aki cukorbeteg(nem, nem az edzés utáni gyors ch-tól lesz valaki cukros...), akkor az nagyon kívánja a vizet.

Szerintem nézess egy vércukorszintet, lehet az lesz a baj. És igen, ahogy a túl kevés, úgy a túl sok folyadék sem jó a veséknek.

2013. dec. 12. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
nálam lazán lecsúszik 6-7 liter, és ebbe még nincs beleszámolva a shaker és pl a leves...
2013. dec. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
edzésen kívûl mit dolgozol? én nehéz fizikai munkát végzek, nálunk az a fúrcsa, ha valaki nem iszik sokat...
2013. dec. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Eddig nem ittam ennyit, ez csak pár napja kezdődhetett, de még csak tegnap figyeltem fel rá.

Nincs az edzésen kívül megterhelő munka.

2013. dec. 12. 08:05
 15/22 anonim ***** válasza:

Idd nyugodtan, ez nem gond! Én is napi 8 litert megiszom kb, 10 éve is ennyit ittam, akkor az orvos azt mondta idézem: inkább igyon 8 litert, mint a szokásos 1 litert! Egyébként se vagyunk egyformák, van akinek ennyi kell!

Vese probléma? Mi baja lenne a vesének tőle? Pot jó neki! A vesének a kevés folyadék a gond!

2013. dec. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Nem, hiába mondják azt hogy normális, nem az. Nem normális 1 nap alatt meginni egy karton ásványvizet (9 liter).
2013. dec. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Erőltetni semmi értelme, neked bőven jó az 5-6, plusz még valamennyi, ha nagyon meleg van, megizzadsz stb... Nyáron ha kint dolgozom vagy éppen hegynek tekerünk felfelé a melegben, nálam is akadály nélkül lecsúszik csupán a délelőtt folyamán 2-3 ásványvizes flakonnyi víz, de erőltetni nem szoktam az 1l/20ttkg-nál sokkal többet soha, ha nem érzem szükségét.
2013. dec. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
A napi 1 liter normális? Soknak néz ki, de ha nem erölteti, csak lecsúszik, igya!
2013. dec. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem kell erőltetni, sőt...

Ma egy kicsit visszafogtam, de már így is lement majdnem 3 liter és még lesz egy edzésem is este.

2013. dec. 12. 14:58
 20/22 anonim ***** válasza:

Az semmi, 3 liter neked még kevés is. Ha nem kell erőltetni, akkor jól van, de 10 fölé már extrém volna menni.


Az elektrolitbeviteledre figyelj.

2013. dec. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!