Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az normális, hogy napi kb 9...

Az normális, hogy napi kb 9 liter vizet megiszok?

Figyelt kérdés

Mostanában elkezdtem komolyabban edzegetni, megtervezett étrend, megfelelő pihenés. Kreatin kúra közepén vagyok.

Nem kell erőltetnem ezt a vízmennyiséget, magától csúszik + a shakekkel is megy lefelé rendes mennyiség.

Nem vagyok egy nagy állat, 80kg/177cm vagyok.

Szerintetek normális ez a mennyiség? Vagy vegyek visszább?



2013. dec. 11. 23:53
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

ettől extrémebb dolgot még nem hallottam, mint amit te kérdeztél, kedves kérdező...

nyáron is sok lenne, nem hogy ilyen időben, és még fizikai melót sem végzel hozzá.

én max a felét innám meg.

2013. dec. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Akkor még talán nem okoz gondot, ha nem egyszerre iszol sokat, mert az akár halálos hatású is lehet. Volt valami vetélkedés vagy valami hüle verseny, hogy ki tud rövidebb időn belül több vizet meginni. Egyik lány megivott 3 liter vizet de nagyon rövid időn belül. később fejfájásra panaszkodott, aztán kómába esett és meghalt. Agyduzzanatot kapott.


Meg lehet inni sok vizet, de arra is gondolni kell, hogy izotóniás porokkal együtt fogyaszd és ne rövid időn belül.


Iszom én is rengeteg folyadékot, főleg nyáron amikor megyek bringázni valamerre. Azelőtt rendszeres volt az izomgörcs, és egy idő után fáradékonnyá váltam. Akkor még sokáig nem tudtam miért.


Nem régen derült, ki, hogy a Nátrium és Kálium szintem gyorsan felhígul a bőséges folyadék fogyasztástól.


Azóta viszek magammal azt az úgynevezett "Nátriumszegény só"-t egy kis dobozkában mert annak egy része Nátrium és egy kisebb része Kálium klorid.


Azóta elfelejtettem az izomgörcsöt és több energiám is van út közben. Azt vettem észre, hogy kevésbé fáradok. Habár az talán inkább a kreatinnak köszönhető, de szerintem ennek is és annak is.


A Nátrium hiány fáradékonyságot és gyengeséget okoz,

a Kálium hiánya pedig izomgörcsöt. Viszont a Káliummal vigyázni kell, mert abból már néhány gramm is halálos adag, ugyanúgy mint az ivóvízből ha megiszol egyszerre, rövid időn belül többet. Habár időben elosztva, közben folyamatosan az izzadással úgyis távozik a só is.


Erről a vízmérgezésről itt egy néhány cikk:

[link]


Egyébként én is úgy kezdem a napot, hogy lecsúszik a reggeli mellé 1.2 liter tea. Ekkora az edényem. Aztán nap közben egyszerre lecsúszik legtöbbször fél liter. Viszont ezzel a Na és K sóval elég bőségesen sózom a kaját.


Azt úgyis észre veszem ha sok a víz és hígul a vér elektrolit szintje, mert akkor izomgörcs kezdi húzogatni a kezem vagy a lábam. Akkor bekapok egy kis sót és leöblítem. Már jó is, egy-két perc múlva elmúlik a görcs.


Téged nem szokott izomgörcs kínozni? Mert akkor meg van a megoldás!

2013. dec. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!