Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Igaz hogy a kb 130as pulzussal...

Igaz hogy a kb 130as pulzussal történő egyenletes kb 1 órán át tartó mozgás (pl kocogás) teszi a tested a zsírégető üemmódba, úgy hogy közben az izmok nem károsulnak?

Figyelt kérdés
A sárga kapszulában olvastam hogy ezt a mozgást végezzük a súlyzós edzés mellett ha fogyni szeretnénk. Én nagyon nehezen fogyok, most először kipróbálom ezt. Eddig csináltam az 1 perc gyors séta 1 perc sprint váltogatást 20 percen át, az régebben hatott, mostanában nem. Valaki erre esküszik, a sárga kapszula szerint pedig ne nagyon kardiózzunk ha fogyni szeretnénk mert roncsolja az izmokat, hanem maradjuk anaerobba (lassú kocogás). A rövidebb ideig tartó kardió nem működött, a hosszú anaerobtól pedig nem érzem hogy megmozdultam volna egyáltalán. Persze attól még működhet, még nincs tapasztalatom. Mit gondoltok?

2014. febr. 7. 12:56
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Próbálok úgy enni mint ahogy a sárga kapszulás írás mondja, a szálkásító étrendet követem. 1. zabpehely + proteinturmix (most éppen hogy kifogytam a turmixból szóval addig sovány túróval eszem pár napig, a 4 tojásfehérjét nem bírom kivitelezni minden reggel tehát azt kihagyom) 2.csirke+rizs+zöldség 3. csirke+rizs+zöldség 4.tonhal+zöldség+lenmagolaj 5. proteinturmix (ez most néha kimarad) 6. csirke+zöldség 7.sov.túró + zöldség. Így. Néha nem bírok ilyen sok étkezést csinálni mert nincs mindig időm rá, de 5-öt, 6-ot próbálok. + van hogy megeszek egy almát vagy narancsot egyik étkezés helyett, mert szerintem a gyümölcs nagyon fntos habár ez a diéta nemírja. A reggeli zabba is teszek néhány szem diót, mandulát, egy keveset. Ha ez sem jó, akkor mit kéne követnem?
2014. febr. 8. 11:37
 12/21 anonim ***** válasza:

Egyszerűen a zab, rizs, túró helyett több zöldségfélét ehetnél.


Dió és olajos magok mehetnek, azt jól teszed. De a tipikus zabos 'egésssséges' reggeli egy nagy kamu.


Legalábbis az emberi test igényeit figyelembe véve, nem vagyunk zab vagy rizsevő élőlények, ezek csak alternatívák éhezőknek, nagy populáció esetére. Akinek van lehetősége, az zöldségféléket, több tojást, hús, halat és zsírt, olajos magvakat eszik nem pedig keményítőt. :)

2014. febr. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Ez kezd paleósan hangozni :) A paleót nem hiszem hogy bírnám ennyi edzés mellett. Szénhidrátra is szükség van, még ha mérsékelten is. Persze az való igaz hogy nem mindig van időm 6-7 étkezésre osztódni, inkább 5-6-ra, és akkor ha ki kell iktatni egyet akkor inkább egy rizses kaját változtatok át csak zöldség+húsossá... de attól még szerintem napi 1x simán lehet egy kis rizst enni meg zabot , persze nem sokat,de én úgy érzem így is a minimális szénhidrátot viszem be. Teljesen megvonni nem akarnám a szénhidrátot, mert akkor a test "bepánikol" hogy nem jut energiához és elkezd mindent raktározni ahelyett hogy bekapcsolna zsírégetőre. Tudom, jártam már így is. Egyenlőre jó lenne bekapcsolni a zsírégetést egyáltalán. Aztán ha jól megy akkor lehet még csökkenteni a szénhidrátot, de nemhiszem hogy első körben kéne teljesen kiiktatni. A sárga kapszulában pont azt mondják hogy a testnek az izmoknak edzés után nagyon kell a szénhidrát, olyankr érdemes enni rizst mert abból az izmoknak megy az energia. Délután-este értelemszerűen már csak zöldség plussz fehérje. Van aki meg a paleora esküszik hogy semmi ch csak zöldség, fehérje viszont azzal szerintem elég nehéz megtartani az izmokat bár valakinek biztos működik, én is lefogytam vele még tavaly de inkább izomból, és zsírból jóval kevesebbet. Egyéb ötlet zsírégetésre?
2014. febr. 8. 13:18
 14/21 anonim ***** válasza:

Szénhidrátra is szükség van, még ha mérsékelten is.


Nem én akarok fogyni.

2014. febr. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Persze hogy nem te akarsz. Én akarok. Ezt tudjuk, szóval ennek a kijelentésnek kb semmi értelme. :) Hagyjuk a személyeskedést, koncentráljunk a kérdésre. Mint mondtam próbáltam a paleót pár hónapig, de az izmaim vesztem tőle és amúgy puha maradok. Talán térjünk vissza a zsírégető mozgásformákhoz. Az étkezésem úgy hiszem jó, éppen hogy jól lakom, és maximálisan egészséges. (attól még hogy napi egyszer eszek zöldséges rizst, és gyümölcsös zabot, ezeknek is a nagyobbik része a zöldség meg a gyümölcs, a többi étkezésem full zöldséget és fehérjét tartalmaz)
2014. febr. 8. 14:06
 16/21 anonim ***** válasza:

Mit hagyjunk?

Rossz volt a paleós étrended, ha csökkent mellett az izomzatod.


És érdekes elképzelésed van edzésről, ha zsírégető edzés kifejezést használsz.


Kellő zsírbevitel, kalóriabevitel és izomstimuláció (edzés) mellett nincs izomveszteség, mert nincs ok rá.


De ehhez nem lehet keveset enni, mert akkor tényleg épülhet le az izomzat.

Ha meg szénhidrátot eszel, akkor korlátozni kell a kalória bevitelt, úgyhogy nem biztos hogy ez olyan jó kör.

2014. febr. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Rendben, Köszönöm, megpróbálom JÓL! Leírsz kérlek 1 db napi étrendet? Gondolom te is ezt követed...
2014. febr. 8. 22:34
 18/21 anonim ***** válasza:

Nem, én sokkal rosszabbat követek.


Reggeli 3-6 tojás, paprika, paradicsom, lilahagyma vegyes sali.


Ebéd sült oldalas, párolt káposztával.


Alma, narancs, kesudió uzsi.


Edzés után tojás protein.


Vacsi jégsaláta és tonhal konzerv, házi csoki.

2014. febr. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
A Sulyzas egy nagyon rovid idointervallumig tarto egyaltalan nem monoton edzes(egyik masodpercben feszult izom komoly fizikai munka,masikban ernyedt izom pihenes hacsak 1 masodpercig is),raadasul nem mozogsz alatta semmit csak az izmaid dolgoznak(en is jarok terembe 2 eve tudom mit beszelek).Ahhoz hogy fogyj az egesz tested kell mozgasd nem izotonias impulzusra van szukseget amit a sulytol kapsz,ez monoton kell legyen jo 40 percig tartson hogy hozzanyuljon a zsirraktarokhoz.A pulzus 130 az mar nagyon kemeny inkabb 100 legyen es majdnem egy oraig tartson(Azert egy oraig v 40 percig mert akkor nyul zsirhoz es azert 100 mert nagyobb erofesziteshez mar tobb energia kell amit a zsir nem helyettesit.).Tehat egy oras monoton aerob mozgas 100 pulzus korul : ez lehet szaladas,uszas,biciklizes,Ugrokotesl(nagyon jo) vagy valamilyen aerob kardio ha neten nezel.Emellett ki kell merd mennyi feherje ,szenhidrat ,zsir kell egy napra ,ezeket zoldseg,hus,tejtermekbol es tapkiegbol vidd be.Igy fogsz fogyni
2014. febr. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
apróság, de a max pulzusszám életkortól, nemtől és eddzettségtől is függ.
2014. febr. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!