Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A zsír túl sok, vagy a fehérje...

A zsír túl sok, vagy a fehérje esetleg a kalória kevés. Tippek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy ideje a leangains-t csinálom. Készítettem is egy heti bevásárló listát kalóriával és fehérje-szénhidrát-zsír-kalória mennyiségekkel, de valahogy az istennek se tudom összeállítani az arányokat, hogy mindenből legalább nagyjából meglegyen a napi adag Vagy a zsír túl sok, vagy a fehérje esetleg a kalória kevés..


Valami írástudó adna pár tippet, hogy min kellene változtatni benne? A listát ide töltöttem fel [link]



2014. febr. 22. 00:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ez az edzésterv, nem?
2014. febr. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Szintiszoli123 ***** válasza:

Nem írtad, hogy mi a cél. A táblázatból nem derül ki. Ennyi CH edzés mellett a szinten tartáshoz elég, a fehérje egy lónak is sok a zsír meg szálkásításhoz is kevés.

Mit szeretnél.

2014. febr. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Szintiszoli123 ***** válasza:

Nem néztem át teljesen, de 100 g csirkemellben nincs 9 gramm szír, 100 makrélában meg legalább 15 van.

Nem következetes, hogy a makroadata a mennyiségi egységre vonatkozik vagy 10 grammra. Lehet, hogy én értelmezem félre, de ha nem vagy profi, akkor ezzel a táblázattal nagyon félre fogod magad vezetni.

2014. febr. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Szintiszoli123 ***** válasza:
Mit szeretnél? Szinten tartani, tömegelni vagy szálkásítani?
2014. febr. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A tömegemet megtartnani és a leangains programmal leadni a zsírt és lecserélni idővel izomra. Erre a +20% edzésnpaokon és -20% pihenőnapokon van írva, ahogy a táblában látszik is. A csirkemellre pontosan milyen adatok jönnek ki nálad? És milyen forrásból van az információ?
2014. febr. 22. 15:43
 6/14 Szintiszoli123 ***** válasza:

"leadni a zsírt és lecserélni idővel izomra" - Mi van?


Jó a táblázatod alapkompozíciója, csak rosszak az adatok. Ennél még az én excelem is jobb.


[link]


Elég jó értékek. A többi magyarországin is ugyanezeket találod (már amelyik normális), hogy ki honnan lopott, azt nem tudom. Összehasonlítottam egy csomó külföldi oldal értékeivel. Használhatod a buildert.

Érdemes még szétnézni külföldi áruházak online shopping oldalain. ott is meg van adva mindenhez minden (TESCO, SAINSBURY'S, ASDA) aztán eldöntöd, melyiknek hiszel.

A CH forrásokon meg eleve rajta van a zacskón az összes makroadat.

Csirkemellnél egyébként tök mindegy, mer napi szinten a filével bevitt zsír gyakorlatilag lényegtelen menniységü. 3 gramm ide vagy oda. Tök mindegy.

2014. febr. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Szintiszoli123 ***** válasza:
Persze a lényeget megint nem írtam: a csirkemellfilében szinte alig van zsír. Tehát nem hogy 9 gramm nincs 100 grammban, de még kettő sem. 1-1,5-el számolhatsz. Ezért írtam, hogy napi szinten, csirkemellfogyasztásnál még szálkásítás esetén sincs jelentősége a zsírnak (bőr nélkül, a gyárilag rajtamaradt esetleges zsírocskát eltávolítva).
2014. febr. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

:)három oldal három különböző érték.


Mondjuk a google nem biztos, hogy bőr nélkül írja.


A google szerint 9 százalék

[link]


3 % ez szerint az oldal szerint [link]


1% a magyar oldal szerint (ami akkor a tiéd)

[link]


Ez a zsír lecserélése tudom, hogy nem működik egy időben, az elnevezése szimbolikus. A leangains programról van szó amúgy.

2014. febr. 23. 12:10
 9/14 A kérdező kommentje:
Szintiszoli123 átírtam a csirkemellet egy mondjuk középértékre 3%-ra, de jó volna tudni majd, hogy hogyan és ki végez ilyen éréseket hitelesen. Most alakul a százalék, de a mennyiségek brutálisak, nem tudom elhinni, hogy 40dkg csirkemell mellé még kell bőven fehérjepor is.. lehet hogy valami nincs rendben a tá blával még mindíg Átnéznéd nekem mégegyszer [link]
2014. febr. 25. 08:33
 10/14 Szintiszoli123 ***** válasza:

Arról, hogy mi mennyire pontos, volt már itt 2 kérdésem, most csak az egyiket találtam meg:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__taplalkozas__5229494..

A lényeg, hogy senki nem mér pontosan és nem tudod, hogy a számok mit mutatnak, de tapasztalatomból kiindulva viszonyítási alapnak jó, amit a zacskóra írtak. Gondolom attól "félsz", mennyire térnél el attól, amit most méretlenül eszel. Próba, szerencse.

Amúgy miért akarsz mérni?


Na! Használd ezt a táblát, ah a akarod, végül is ki lehet belőle menni. Sok a fehérjéd, kevés a zsírod!

A zsírtól nem fogsz elhízni. 1 gramm kell a normál életműködéshez.

Fehérjéből elég 2 gramm állati. 400 gramm csirkemell pedig kb 260-ra megy össze, mire megsül.

Sok a dextróz, meg a gyümölcscukor.

Bocs, most nem volt sok időm. Holnap megnézem még.

2014. febr. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!