Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tanácsok eddzéshez?

Tanácsok eddzéshez?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, 170cm magas, 53kg.

Célom a kockahas, és a "mérsékelten" izmos felsőtest, itthoni edzéssel. Jelenleg pálcikaember szerű vagyok, ezen szeretnék segíteni.


Reggelente hasprést, bicskát, russian spin-t, fekve biciklizést, széken lábemelést csinálok hasizom gyakorlatként, felsőtestre hátemelést, fekvőtámaszt, és deszkázást (Nem tudom így hívják -e. Az alkaromon és a lábujjaimon támaszkodok, a hátam egyenes, a karom és a hasizmom megfeszítem.)


Az étrendem főleg tojásból, rízsből, alacsony zsírtartalmú húsokból áll.

Tervezem fehérjepor beszerzését is.


Tudnátok tanácsot adni? Mire kell figyelnem? Mit egyek, mit ne, milyen további gyakorlatokat végezzek, és mit kukázzak az eddigiek közül?

Amire nagyon figyelnem kell, az a térdízületem. A lábnapot ezért ahogy van dobtam is.


A válaszokat előre is köszönöm!


2014. márc. 11. 18:05
 1/4 *Glissade* ***** válasza:
Deszkázás= plank, merev testes tartás, alkartámasz
2014. márc. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 *Glissade* ***** válasza:

A lábnapot nem kéne dobnod egy az egyben. A fájós izűleteknek KELL a mozgás! Az izmokat erősitsd meg a térded körül.

Fehérjeporra nincs szükséged, étkezz megfelelően.

2014. márc. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tkodit ***** válasza:

hogyne, dobd a lábedzést, és ezzel a lehetőséget, hogy valaha is helyrejöjjön az ízületed. De azért a felsőtested fontos, ugye?


Röpke kérdés? Ha a könyököd lenne sz.r, akkor kihagynád a karedzést?

2014. márc. 12. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1 éven belül műtétem lesz, addig kímélnem kell. Alap izomerősítő gyakorlatokat végzek, de közük nincs a "normális" edzéshez. Tényleg súlyos problémáról van szó, ami orvosi beavatkozás nélkül szinte lehetetlenné, vagy legalábbis igen veszélyessé teszi a lábnapot.

Amíg nem műtenek meg, viszont szeretnék javítani azon, amin lehet.


A tanácsokat köszönöm, és várom a további válaszokat!

2014. márc. 12. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!