Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Étrend diétához?

Étrend diétához?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Diétázni szeretnék konditermi edzés mellett.

98 kilóról szeretnék lemenni elég sokat.

Vettem whey proteint és casein-t is. Ezt reggelire és edzés utánra szánom. A casein-t pedig lefekvés előttre. Kérdésem, hogy a többi étkezésre mi legyen? Az addig oké, hogy csire+rizs+zöldség, de nem tudom miből mennyi gramm kéne. Tudna valaki írni nekem egy étrendet, legalább egy napra lebontva? Előre is hálás köszönetem! :)



2014. márc. 27. 14:22
 1/2 Frontosa ***** válasza:

Tudni kéne, hogy kb. mennyi zsír van rajtad, diétában érdemes a zsírmentes tömegre számolni a makrotápanyagokat.

Nagyjából jó megközelítés ha az elérendő céltömegre állítod be a kaját. 2.5 gramm/ttkg fehérje és 3 g/ttkg ch-ról indulhatsz, ha nem csökken a tömeg heti fél-1 kg-ot, akkor vidd lejjebb a ch-t.

Ha 80 kg a céltömeg, akkor 200 gramm fehérje 240 gramm ch az indulási értékek.

Ez a tápanyagmennyiség megvan 85 deka csirkemellben és 320 gramm rizsben. Mellé mehet alacsony energiatartalmú zöldség pl brokkoli.

Természetesen a fehérjebevitelt kiegészítheted pl. tápkieggel is, így nem kell ennyi húst lenyomatnod naponta.

Aerob edzés is kéne a súlyzós mellé.

Üdv,

2014. márc. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom megmondani, hogy mennyi zsír van rajtam, szerintem van rajtam bőven...

Igen, 80 lenne az ideális, de szeretnék izmosodni is nyílván.

Először csak átmozgató edzést terveztem csinálni az első 1-2 hónapban, majd utána már mehet nehezebb súlyokkal is. Aerob-nak meg kocogás heti 2x a három rendes edzés mellett elég lesz?

2014. márc. 27. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!