Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek ez megfelelő...

Szerintetek ez megfelelő étrend ketogén diétához?

Figyelt kérdés

Van/Lesz ketózis?


Olyan kis tetszt csíkokat még nem sikerült vegyek, de rajta vagyok az ügyön.


Reggeli: 2 tojás, rántottátnak, 5 karika kolbásszal

Ebéd: Egy teljes csirkecmb, bőröstől

Vacsi: 200 gramm grillezett disznótarja, egy szelet zsíros sajt


4. napja nem vittem be semmi szénhidrátot, és ilyesmi volt midnen nap a kajám. Van már ketózis vajon? félek, hogy valamit rosszul csinálok és nem jó semmire az egész.


2014. febr. 14. 21:05
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
A kalóriabázis azt mondja, hogy 144 gramm fehérje, 2 gramm szénhidrát és 85 gramm zsír. Nagy baj, ugye, hogy kevesebb a zsír? Mit egyek, hogy több legyen?
2014. febr. 14. 21:09
 2/16 A kérdező kommentje:
És 1474 kalória. Lesz ebből fogyás?
2014. febr. 14. 21:10
 3/16 anonim ***** válasza:

A zsírt feljebb tudod tornászni töpörtyűvel vagy kókuszzsírral.

Pl. kókuszzsíros édességekkel, csokival (nyilván cukormentes)


Szerintem jó lesz ez, de kis zöldség azért mehetne.. jól is esne a rántotta mellé, nem?

2014. febr. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Bizony jól esne, eddig mindig úgy ettem. De most biztosra akarok menni, nehogymár egy paradicsomon csússzon el a dolog.
2014. febr. 14. 21:23
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Szürreális lenne, ha egy paradicsomon vagy pár levél salátán elcsúszna.


30g szénhidrát bevihető ketogén étrendben is, zöldségekből még több is mert nem nagyon szívódik fel a rost tartalmuk ugye.

2014. febr. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem semmi, hogy kibírod ezt, de nem lehet semmi gond 20-30g szénhidráttól. Szerintem kell a zöldség is, de én nem is bírnám ki nélküle...

De az nem ketogén, ha főleg fehérjét eszel... A ketogén étrendben nincs sok fehérje, a kalóriabevitel minimum 80%-a zsír (többféle számot lehet olvasni s amúgyis, kevés kalóriában trükkösebb elérni ezt a szintet).


Nem olyan nagy ügy elérni ezt a szintet, csak nem fehérjedús ételeket kell enni egész nap :) Én nem szoktam húst enni, olajos magvakat viszont igen, azok igencsak passzolnak a ketogén arányokhoz (magkenyér, akár szintén olajos mag tartalmú finom vegazsírral megkenve, mert elbírja, mmmm... persze nem egyforma az olajos magvak szénhidráttartalma, de jobbára alacsony, már ha nem számoljuk az élelmi rostot, de ami nem szívódik fel, az nem olyan szénhidráttartalom, mint ami igen. a gesztenye nagy kivétel, nem is tudom, mitől olajos mag, ha nem zsíros, hanem szénhidrátdús). Konkrét, nem rejtett zsírt pedig zöldségételekkel tudok bevinni igen jól. Egy kis sült zöldség bírhat ketogén arányokkal, csak meg kell válogatni, milyen zöldségről van szó.

Desszertnek pedig teljesen jó pl. a diós vaj (s vannak zsíros, tojásos krémek is). De a zsírtej is ott van a szeren, bármikor elővehető, ha veszélyben van a ketogén arány s szerintem pont akkor finom, ha sok benne a zsír.

2014. febr. 15. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Olajos magvakon konkrétan mit értesz? Napraforgómag? Hú, azt szeretem, évek óta nem ettem már. De abban nincs sok szénhidrát? Mennyit ehetek belőle kb? És azonkívűl? Dió? Mogyoró?
2014. febr. 15. 08:23
 8/16 A kérdező kommentje:
Pl azt írja a kalóriabázis, hogy 100 gramm szotyiban 17 gramm szénhidrát van. Az már nekem nagyon sok, nem akarok pár grammnál többet bevinni, hogy biztos legyen. 100 gramm szotyi meg gondolom nem valami sok, ezt vajon csak a belsejére érti, vagy a héjával együtt 100 gramm?
2014. febr. 15. 08:25
 9/16 A kérdező kommentje:
Szóval, ha jól éretm, ha több a fehérje, minta zsír, akkor nincs ketózis?? Én azt hittem, hogy elég ha leviszem a szénhidrátot:(
2014. febr. 15. 08:33
 10/16 anonim ***** válasza:

Egyél szotyit nyugodtan, 17g ch nem olyan sok és abból is valamennyi rost.


Ha azt hitted elég levinni a ch-t, akkor valaminek nem olvastál eléggé utána.


Fehérjék is kapnak inzulinválaszt és a megevett fehérjékből könnyen képződik glükóz. Azaz csak csínján, a ketogén táplálkozás nem annyira könnyű.. jó dolog, de szerintem macerás. Tényleg rá kell állni zsír kajákra, persze a csoki is ilyen így meg lehet csinálni..

2014. febr. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!