Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Vannak hozzám hasonló kezdők,...

Vannak hozzám hasonló kezdők, akiknek nem megy a fekvőtámasz, és falnál max.40-50 fekvőt tudnak megcsinálni ismétlésekkel?

Figyelt kérdés

Mikor belekezdtem azt gondoltam, hogy hú, hát ez semmi, aztán mikor a 20. nál jártam hirtelen olyan nehéz lett, hogy szenvedés volt minden egyes újabb fekvő, hogy eltoljam magam a faltól.

Elsőzör 51, aztán 45-nél feladtam, aztán 50, és végül 30, tehát 4-szer csináltam, igaz nem nevezhető ismétlésnek, mert nem pont ugyanannyit csináltam.

Azt tervezem kb 1 hónapig ezen a kezdő szinten maradok, ezt naponta 2-szer ismételgetem, tehát 5*40 aztán nap végén 5*50.

És a hónap végén meg akarom próbálni a normális fekvőtámaszt, amiből jelenleg 10 megy szabályosan. Tudom ciki, de ez van.

Ha most a falnál csinálom ezt a könnyített változatot, és ezzel próbálok haladni, akkor meg lehet a 30 normális fekvőtámasz?

Vagy ehhez azt is erőltetnem kell? Mert az annyira nem megy, hogy megcsinálok 10-et utánna kinyúlok, 2-3 az ami megy, de azt is csak 2-3* tudom ismételni.

Vannak még ilyen kezdők mint én?



2014. ápr. 2. 11:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem hogyha megy a normális fekvőtámasz is még ha csak 10 is egyhuzamban inkább azt gyakorold. Jobb ha szabályosan csinálsz amennyit tudsz mintha csalósan 5x annyit. Lenyomsz mondjuk 10 fekvőt aztán 2 perc pihenő majd még 10-et és ebből amennyit tudsz.

Lehet piramis módszerrel is fejlődni ami abból áll hogy egyre kevesebbet csinálsz minden pihenő után pl: 12-10-8-6-4-2 esetleg lehetnek ilyenkor rövidebbek a pihenők, fél perc vagy annál is rövidebb.

2014. ápr. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!