Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Vannak olyan testépítők, akik...

Vannak olyan testépítők, akik paleóznak?

Figyelt kérdés
2014. máj. 12. 22:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/73 anonim ***** válasza:

Mindig vannak ilyen lepontozók, ezek ilyen kis paraziták, senki sem tudja róluk hogy kicsoda, a fórumon zajló eseményekhez annyiban járulnak hozzá hogy szeretnek lepontozgatni. Engem már csak név alapján is, másokat meg brahiból, vagy mert nem tetszik nekik a vitatéma stb.


Ezekkel igazán ne törődj. Én pl. csak zöld kezet nyomok vagy semmit, de szerintem a fórumozók többsége is így van ezzel. Ha más nézete van, azt szóvá teszi nem lepontoz :)

2014. máj. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/73 anonim ***** válasza:
A régi szép idők azok voltak amikor valaki kiírt egy kérdést hogy a Jumbóba mennyi dextrózt tegyen, ilyen kis schwartzi srác, aztán 100 oldalas dumálást nyomattunk alatta. Az igen ott volt.
2014. máj. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/73 anonim ***** válasza:

Nos én mivel tényleg csak most nyitottam meg másodjára a kérdést, azóta, hogy megjelenésekor megjelöltem, összefoglalnám, ami már 100x le lett írva, de talán az én nevemhez még egyelőre nem kötsz semmilyen negatív érzelmet: vannak paleós testépítők, vannak vegánok, ilyen-olyan vegák is, igen.


Az az állítás, hogy szénhidrát nélkül nem hasznosul a fehérje, vagy hogy a szénhidrát elhagyhatatlan, feltétlenül szükséges tápanyag, hülyeség. Ha az edződ mondta, akkor is hülyeség. Kérdezz meg egy fiziológust, vagy hasonló kaliberű embert, ne egy önjelölt személyi edzőt, mert a tudásuk ezen a téren azért valljuk be, nem összevethető, és majd meglátod, mit mond. Az, hogy személyi edzővé váljon valaki, azért kicsit rövidebb utat kíván meg annál, hogy szakértőnek lelehessen nevezni, ember lévén pedig ugyanúgy továbbra is lehet dilettáns vagy elfogult, és mivel nagy tekintélye van egyes emberek szemében, így könnyen tudja terjeszteni az (esetenként hibás) nézeteit.

2014. máj. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/73 anonim ***** válasza:
Én készséggel elhiszek mindent, főleg azért, mert esetemben tök mindegy. De azért ha belegondolsz, hogy minden cikkben ez van leírva és a gyk egy teljesen névtelen fórum, akkor kinek hiszel inkább? De mindegy, a legviccesebb számomra az, hogy nem is a szénhidrát volt a kérdés, hanem az hogy vannak-e paleos testépítők. Linkeljen már valaki be egy képet, ha tényleg van ilyen.
2014. máj. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/73 anonim ***** válasza:

De, a ch kérdés sokkal érdekesebb. Mert kisfa.szom (meg a nagy is) kivan már vele, hogy a debil dietetikusok nyomatják már mindenhol ezt a ch mániát és az összes sportoló hajlamos átvenni, cikkezni róla amikor alapból kamu. Hiszen az idióta dietetikusok eleve csak kamulni tudnak. És akkor ezek a baromságok terjednek, ezek vannak az emberek fejében.


Tipikus példája annak hogyan terjed valami ha sokat ismételgetik. Sosem volt alapja, mindenki csak hallotta, de annyiszor hogy biztos igaz. Aha..


Itt a Levi, kempós.. de a formája az jó.

Jó, biztos nem lowcarb paleó mellett hordták össze a legyek ezt a formát neki sem.


Testépítők szálkásításkor paleóznak, tömegnöveléskor primalnak hívják azt amiben rizsevés van, ha jól tudom :D

2014. máj. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/73 anonim ***** válasza:
Hát számodra biztosan érdekesebb, de én császármorzsát ebédeltem lekvárral és senki nem fog meggyőzni arról, hogy milyen rosszul tettem :)
2014. máj. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/73 anonim ***** válasza:

Itt egy paleos testépítő:

[link]

2014. máj. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/73 anonim ***** válasza:

Bocs, most te nem a kiscsaj vagy? Nem te bizonygattad pont, hogy vannak? Mert vannak. Minden bizonnyal könnyebb szénhidráttal tömegelni, de vannak paleós (értsd: akár full ketogénen levő) testépítők is, akár tömegelési időszakban is. Igaz, akit én láttam példa az évekkel ezelőtti NEM NATURÁL ember volt, tehát azért ezt tegyük hozzá, de teljesen elvolt teljes ketogén tömegnöveléssel, szép eredményekkel. Régen volt, nem jegyeztem meg a nevét, talán még magyar is volt, de lényegében ha megvan a kalória és a fehérje, meg az egyéb tényezők a regenerálódáshoz, akkor alapvetően bejöhet egy embernek az adott út. Neki be is jött, igaz, nem volt tiszta, cuccolt, és ilyenkor kicsit átíródnak a szabályok.


És hogy kicsit tisztábbra mossam a nevem a szemedben, mint egy átlagos, névtelen gyk-s válaszoló, én speciel tanultam felsőoktatásban idevágó dolgokat, tehát humánbiológiát, humánélettant, biokémiát, molekuláris biológiát blablabla... (amúgy elég sok itteni válaszoló úgyszintén) és elhiheted, a szénhidrát teljesen nélkülözhető is akár az életből, a fehérje is be tud épülni nélküle (ellent is mondana a mondat első felének, ha nem tudna). Abban igazad van, hogy szénhidrátból sokkal könnyebben jut energiához a szervezet, általánosan jobban megy vele a sport. Ám vannak, akik bizonyos megfontolásokból teljesen elhagyják, és élnek, a fent leírtaknak megfelelően. Sőt, egyesek saját bevallásuk szerint annyira jó az általuk választott út, hogy soha el nem hagynák. Persze hallottam már negatív beszámolókról is, én most itt nem akarok pártot foglalni egyik étrend mellett sem egyértelműen, még kevésbé szeretném promózni egyiket a másikkal szemben, csak azt akartam, hogy tudd, így is működik. Mindössze annyit akartam mondani, hogy lehet ch nélkül élni, sportolni, egészségesnek lenni is, ha az adott személynek adottságai alapján pont bejön ez az életvitel. És igen, lehet full vegának is lenni, ez az igen széles skála egyik másik véglete. Mondom, összességében a fent említett fő ismérvek számítanak.


Erre példát is tudok mondani, pl. Albert Beckles ha jól tudom, vagy Dalip Singh.

2014. máj. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/73 anonim ***** válasza:

Kérek én is császármorzsát! :)


Linkeltem volna én is, csak lemaradt

[link]

2014. máj. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/73 anonim ***** válasza:
Hát 33 éves kiscsaj vagyok. Én se szeretnék semmilyen szélsőség mellett kiállni, egy paleos lányt ismertem, akinek nagyon nem tett jót a paleo, illetve a szánhidrát-megvonás, így amikor végighallgattam a tüneteit, akkor tudtam, hogy paleo nálam kizárva és valószínűleg kell az a szénhidrát, vagy legalábbis én nem fogom megvonni magamtól. Mindenki más meg egye, vagy ne egye belátása szerint. A képet azért linkeltem, hogy ne csak itt chat-eljek, hanem adjak valami választ a kérdésre.
2014. máj. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!