Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Létezik, hogy egy táplálékkieg...

Létezik, hogy egy táplálékkiegészítőtől rosszul legyek?

Figyelt kérdés
Vettem Power Soy Proteint, és mióta iszom, azóta nem érzem jól magam, magas a vérnyomásom 155/80. Létezhet, hogy felpörget ennyire?

2014. júl. 15. 14:16
 1/7 Tgeenay ***** válasza:
Nem tudom mi "pörget" fel de én már csak az A vitamin tartalma miatt sem innám.
2014. júl. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tgeenay ***** válasza:

Recommended Dietary Allowance (RDA)

Ebben a termékben 800mcg A vitamin van ami nagyjából ki is meríti a napi szükségleted.Ha te emellé még eszel A vitaminban gazdag ételeket és esetleg A vitamin tartalmazó multivaitamint vagy halolajat akkor túlléped az egészséges értéket.

Vitamin A may cause bleeding in the lungs, blurry vision, bone pain, breathing difficulty, changes in immune function, chronic inflammation of the liver, cirrhosis (scarring of liver), cough, cracked fingernails, cracked lips, death, decreased thyroid function, depression, diarrhea, feeling of fullness, fever, fluid around heart, hair loss, high cholesterol, increased pressure in the brain, increased risk of HIV transmission (through breastfeeding), increased risk of lung cancer, increased risk of heart disease, increased white blood cells, indigestion, inflammation of the conjunctiva (conjunctivitis), injection site pain, irritability, joint pain, mouth ulcers, muscle pain, psoriasis flare-ups, pain, perisinusoidal fibrosis (in the liver), redness (from skin use), respiratory infection, seizure, skin irritation, sore eyes, steatosis (fatty change), stomach and intestine adverse effects, and suicidal thoughts.

2014. júl. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azért gondolom, mert mielőtt szedtem a vérnyomásom 113-120- körül volt rendszeresen mérem. Egyre rosszabb lett a közérzetem és utána olvastam. Ezt találtam:


A Power Soy szójafehérje izolátum kiváló szálkásító protein. Kutatások bebizonyították, hogy napi kétszer 25g szójafehérje elfogyasztása 30%-kal megnöveli a pajzsmirigyben termelődő thyroid hormon szintet, és ezáltal fokozódik a szénhidrátok elégetése és a zsírok lebontása. A kutatók azt is megállapították, hogy a szójafehérje izolátum magas esszenciális és BCAA aminosav tartalma miatt napi 50g szójaprotein izolátum elfogyasztása nemcsak az anyagcserét gyorsítja, hanem edzés mellett a sovány izomzat tömegét is növeli. Ezért is tartják az edzők is a szója protein izolátumot a szálkásítás alatti leginkább ajánlott fehérjének.


Na már most orvos nem vagyok, de ha egy művi pajzsmirigy-túlműködéshez hasonló állapotot idéz elő, akkor ez megmagyarázza, amit érzek... Pörgök, és ez eddig nem volt, lehet 1000-ből egy embernek okozza ezt.

2014. júl. 15. 14:40
 4/7 Tgeenay ***** válasza:
Hát nekem ez eléggé reklámszövegnek tűnik.Ott meg tudod azt mondanak szinte amit akarnak nem muszály még igaznak sem lennie.
2014. júl. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Tgeenay ***** válasza:
j*
2014. júl. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tgeenay ***** válasza:
Ez a "magas" BCAA tartalom meg megtalálható szinte minden fehérjeforrásban szóvel nem akkora hűha...
2014. júl. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, különben a szójáról írják, hogy tönkreteszi a pajzsmirigy működést, mivel az ösztrogén szintet emeli a progeszteront meg csökkenti. A pajzsmirigy megfelelő működéséhez pedig kell a progeszteron.
2014. júl. 15. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!