Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Futás mellett kondi?!

Futás mellett kondi?!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Arról érdeklődnék, hogy rendszeres futás mellett mennyi, milyen kondi volna jó? Nem a kondi mellé igazítanám a futást, hanem a futás mellé a kondit. Eddig heti 5, mostmár heti 6 nap van futás, viszont kellene egy kis izmot építeni. Ezért szeretnék elkezdni kondizni kicsit (de nem szeretnék heti 5x terembe járni...) Tudom, hogy ennyi futás mellett nehéz izmot építeni, de mégis szeretnék próbálkozni. Köszi előre is.

2014. aug. 16. 20:19
 1/8 Takumi ***** válasza:
Esetleg versenyszerűen futsz? Mert akkor szerintem igen kicsi az esélye illetve felesleges is. Mármint a vágyad hogy izmot építs. Minimálisat tudnál de ugye ahhoz tömegelni kéne, ami viszont a futás kárára menne illetve nem igazán lenne egyszerű a tömegelés sem ha ennyit futsz. HA viszont nem versenyszinten futsz mérlegelj mi a fontosabb neked.
2014. aug. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ennyi futás mellett nem fogsz tudni izmot építeni.

Nyilván az elején lesz némi fejlődés, de egy (rövid) időn belül meg fog állni.

2014. aug. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Utolsó ez nem igaz csak nagyon többet kell ennie, tegyük fel, hogy endomorf és már 3g/ttkg. ch-val is tudna tömegelni így nem nehéz eleget enni futás mellett sem.
2014. aug. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Lehető legrosszabb kombináció,hogy ennyit edz-esz egy héten.

Nem lesz így könnyű az izomfejlődés mivel nincs regenerálódási idő.

2014. aug. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3-asnak:


Nem csak enni kell, hanem regenerálódni is az izomnöveléshez.

2014. aug. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nem kell konditerembe járnod hogy erősödj, futással is izmosodhatsz, illetve előnyös is a futás mellé a súlyzós/anaerob edzés, ha erre gondolsz.

a céljaidtól és testalkatodtól függ.

2014. aug. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm mindenkitől a sok tanácsot, segítséget!


Nem versenyszerűen futok, de rendszeresen (most félmaraton távokon próbálkozom időt javítani, egyébként max. amatőr versenyek jönnek szóba), már kb. 7-8 éve. Kezdetben heti 3x, ami az utóbbi 2 évben változott heti 4, inkább 5 alkalomra. Tudatos edzéstervet nyomok, amit részben netről néztem, részben pedig én alakítottam. Mostanában átlagosan kb. 40-50 km között futok egy héten. A kajával nincs nagy gond, igyekszem normálisan enni, bár még alakítható :D Kiegészítőket eddig nem szedtem, illetve esetenként (most is éppen) L-karnitint. Egyébként az én "paramétereim" 22/F, 182cm/~75kg. Kicsit aránytalan az elosztás, mert a lábaim elég durvák, de a felsőtestem, karjaim viszonylag gyengék...:D

Habár nem nagyon szeretnék lejjebb adni a futóedzésből, de valószínűleg én is úgy gondolom, hogy mérlegelni kell. Mivel nem profi szinten tolom, nem lenne akkora áldozat, habár lelkes vagyok, és igen jól esnek az edzések.

2014. aug. 17. 15:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Bármit is csinálsz, ha elkezdesz nehezebb súlyokat emelgetni erősödni fogsz és így izmok is jönnek rád. Nem fogsz olyan eredményeket elérni mint egy testépítő, de lesz haszna. Az se lenne butaság ha valami crossfit szerű mentalitással állnál a dolognak. Izomépítéshez mindig jól jönnek a testépítők bölcsességei de, nem lehetnek olyan elvárásaid magaddal szemben mint akinek a gyúrás az élete.
2014. aug. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!