Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 15 éves fiú vagyok. Érdemes...

15 éves fiú vagyok. Érdemes fehérjeport szednem, és ha igen akkor milyet (street workout, szálkásodni akarok)?

Figyelt kérdés
Tipikusan olyan fiú vagyok aki nagyon hamar megnőtt és emiatt vézna.Régóta sportolok street workoutozok, (kondi nem jött be arról nem kérek véleményt)karatézom és falatmászom.Kiskorom óta sportolok,de nagyon hamar megnőttem és emiatt nagyon vékony(az évek alatt minimális izmot sikerült felszednem)is vagyok.186cm vagyok és 64kg...Nem tömeget akarok növelni!Kicsit izmosodni és szálkásodni csak hogy nézzek ki valahogy. A pár év alatt igazából csak a kockahas amit sikerült összeszednem (a zsírral nincsen problémám,figyelek az étkezésre és nem hízom).Szerintetek mit kéne csinálnom hogy szálkásodjak, esetleg a fehérjepor segítene rajtam?És milyet szedjek(pontos nevet is írjatok ha lehet,és valami tűrhetőbb árban). Edzeni edzek bőven, heti 3 karate,2 falmászás és 5 street workout.Olyat nem kérek hogy "mennyé kondizni hülyegyerek" meg a többi kultursuttyó beszólásait. Minden választ megköszönök!:)

2014. szept. 4. 13:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Eloszor is tisztaba kellene jonnod a fogalmakkal, mert lathatoan nagy a kavarodas a fejedben.


- a szalkasodas azt jelenti hogy leadod a zsirt.

- ha te izmot akarsz felszedni, akkor az bizony tomegnoveles, ugyanis ezalatt az IZOMtomeg noveleset ertik.


Szoval alapvetoen izomtomeget akarsz felrakni. Ez viszont 15 evesen valoszinuleg nem fog meg menni, foleg hormonalis okokbol.


feherjepor rajtad nem segit. Egyel rendesen, sok hust, tojast, turot, sajtot, magas feherjetartalmu dolgokat. ha nem vagy zsiros, akkor szerintem tok felesleges dietas modon etkezni, sot, alacsony kaloria miatt a tested nem fog nekiallni izmot epiteni, plane hogy rengeteget edzel.


A helyzet az hogy ilyen edzes mellett komolyabb izomtomegrol ne is almodj, par ev alatt annyit elerhetsz hogy felszedsz talan par kilot.

2014. szept. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kevered ezt az egészet és olyanokat akarsz ami egyszerűen üti egymást.

"Nem tömeget akarok növelni!Kicsit izmosodni és szálkásodni csak hogy nézzek ki valahogy."


Ha nem növelsz tömeget, izmot sem tudsz növelni. Alap. Ha nem nő a tömeged az izom sem lesz nagyobb. Tömegnövelés alatt nem lehet szálkásítani. Szálkásítás alatt nem lehet tömeget növelni.

Ha a zsírral nincs problémád és kockahasad van akkor hova szálkásítasz és mire.? 64 kg vagy, alig van rajtad izom, nagyon sovány vagy a magasságodhoz képest. Ha lennél minimum 80 kiló na akkor van értelme szálkásítani. Tömeget kell felszedni a tömeggel együtt jön az izom és a zsír is, utána egy szálkásító étrend. Majd ezután fogod azt elérni hogy izmos és szálkás vagy egyszerre.


Van még egy olyan variáció is amikor enyhe tömegnövelő étrenden vagy. Ilyenkor lassan szedsz fel izmot és kevés zsírt. Mivel kicsivel több izom jön fel mint zsír ezért relatíve a testzsír %-od csökken. Az étrenden múlik nagyrészt hogy tudsz izmot építeni vagy sem. Az izom a relative nagy súlytól és a kis ismétlés számtól tud nőni. pl 3 x 10-15 max 20 akkora súllyal amennyivel megy. 3 x 50 fekvőtámasztól nem fogsz izmosodni csak egy keveset csak a kitartásod nő.


" heti 3 karate,2 falmászás és 5 street workout" mikor pihen az izmod.? Ezzel a beosztással nem fog menni az izomnövelés főleg ha még tömegnövelő étrend sincs mellette. Fejlődő szervezet vagy ilyenkor a legfontosabb hogy a kaja bomba jól legyen összerakva pláne ha még ennyit edzel. Ha a kaja rendben van nincs szükséged külön fehérjepótlásra. Ha nincs meg a megfelelő mennyiségű fehérje és ch akkor jöhet a táplálékkiegészítő. Erre talán a legjobb a tejsavó fehérje, ha kevés a pénz akkor csak edzés után mindig becsapsz egy turmixot, teszel hozzá egy kis szőlőcukrot ha nincs más meg egy teáskanál lenmagolajat. Viszont ha nincs egy jó multivitaminod az mindenképp kell.


A muscleteam.hu-nál tudsz venni elég olcsón jó tejsavót pl akár az MHN sport, 100% whey proteint 3 kg 13 ezer, teljesen jó.

2014. szept. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Először is köszi a válaszokat!:)

Másodszor pedig azt még hozzá tenném hogy ásványi anyagnak illetve vitaminbevitelnek szedek supradyn-t. Kedves első válaszoló ki tudod fejteni,hogy hogyan értetted azt,hogy ilyen edzés melett nem fogok izmosodni?Úgy értetted te is (mint a második válaszoló) hogy a testem nem tud mikor pihenni, regenerálódni?Az étkezésre való figyelés alatt egyébként azt értettem hogy nem eszek össze minden szart és nem iszom rendszeresen colát,üdítőket.Mellesleg abban,hogy ilyen korban nem nagyon tudok izomtömeget felszedni nem vagyok biztos.Van több ismerősöm akik kifejezetten izmosak ahoz képest hogy velem egykorúak (de lehet hogy csak genetika, illetve ők nem is ilyen felhőkarcolók).Azt is hozzá tenném,hogy nyár elején körülbelül 58 kg voltam(??????) és nem nőttem azóta semmit viszont izmosodni se nagyon izmosodtam,legfeljebb vállasodtam(és persze hízni sem híztam).Szerintetek egyébként nem egészségtelen ilyen korban fehérjét szedni(ahogy olvasgattam egyébként mértékkel nem)?

2014. szept. 4. 22:26
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha nyár elején 58 kiló voltál most meg 64 kiló akkor miért írod hogy "és persze hízni sem híztam" akkor az a 6 kiló mi.?

Először is azt döntsd el végre hogy mi a célod. Ha 3 féle sportot csinálsz egyikben sem lehetsz igazán jó. Ez 100% de inkább 120% Izmos akarsz lenni.?

Tömegnövelő étrend, tudod mi az.? Te most vagy 64 kg. Ahhoz hogy izmot tudj magadra rántani de úgy rendesen a genetikádtól függően akkor:


Be kell vigyél 128g fehérjét és kb 320-380g szénhidrátot. Hogy egy példát is írjak:

128g fehérje az 300g csirkemell 4tojás és 200g sovány túró.

350g szénhidrát pedig fél kiló főzetlen rizsben van. Ezt a mennyiséget betolod egy nap 5 étkezésre, reggel mehet a multivitamin edzés után meg közvetlen fehérje turmix (32g fehérje)


Miért lenne egészségtelen a fehérjepor, ez egy komoly ellenőrzésen átesett termék. Tudod mi az egészségtelen a tartósitószerrel hazavágott kaják azok egészségtelenek. A teszkós toast kenyerek, a felvágottak a virsli a mustár a kecsap a kóla a rostos üditők amiket televágtak cukorral azok az egészségtelenek.

A mértékkel fehérjét enni azt jelenti hogy a napi fehérjebeviteled maximum felét viheted be táplálékkiegészítővel az az nálad ez 64g fehérje maximum.


Ha megvan a kaja jöhet az edzés, oké nem akarsz súlyzót látni akkor mehet a street workout de akkor azt tényleg keményen csináld ami szól hogy fájjon úgy hogy heti 3-nál többször ne legyen kedved edzeni. Annak meglesz az eredménye mert adtál terhelést az izmoknak és adtál pihenő időt is.

2014. szept. 5. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Kedves első válaszoló ki tudod fejteni,hogy hogyan értetted azt,hogy ilyen edzés melett nem fogok izmosodni?"


Ugy ertem hogy valodi izomtomeget igy nem fogsz felpakolni, mert egyszeruen tul sok hozza, masreszt a maszokazas nem eleg az a terheles az izomzatnak, amire hipertrofiaval valaszolnak. Az mindig is a sulyzos edzes volt es az is marad.


Ettol fuggetlenul neked meg nem ajanlot a sulyzos edzes, a maszokazas tokeletes, csinald tovabb, mert ebben a korban nem javallott sulyzos edzest vegezni.


Ha igy folytatod tovabb evekig, akkor vekony maradsz, de az nem feltetlenul baj, a celjaidtol fugg.


Linkelj mar be egy kepet hogy milyen testalkatot szeretnel mondjuk 20 eves korodra, es megmondjuk hogy ahhoz jo-e amit csinalsz.


De ahogy irtam, nem a test korul forog a vilag. Ha szereted a karatet meg a falmaszast, akkor csinald, es szard le hogy fogsz kinezni, mert azoknak nem az a lenyege.

2014. szept. 5. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!:)

Kedves 3.! A lekezelő stílust légyszi kicsit hanyagold amúgy nagyon hasznos amit írtál.Igen!Tudom mi az a tömegnövelő étrend.Köszönöm hogy ilyen részletesen leírtad hasznosítani is fogom a 4 tojást simán benyomom de a többi már problémásabb...Sajnos ekkora mennyiségű csirkemellet és rizst nem tudok szerezni,naponta legalábbis nem (tudom hogy a rizs és csirkemell a tömegnövelés alapja).

Fehérje turmix meg lesz szerezve pár hónapra biztos.

Nem akartalak egybként megsérteni... Mert láttom te nagyon úgy vetted,hogy én lenézem a fehérjeport. Erről szó sincs csupán kíváncsi voltam hogy ilyen korban se árt-e (volt ahol azt írták hogy nem nagyon ajánlott).A sok szemetet pedig én is lenézem és nem is fogyasztom csak ritkán.


A 3 sportról pedig annyit, hogy a falmászás az egy hobbi a karate versenyszerű,komolyan csinálom,míg a street workout pedig a kinézetemen illetve erőnlétemen segítene.


A 6 kilót én sem nagyon értem valószínűleg a vállasodásnak tudható be,de én sem értem mert nem akkora a változás (ami talán még a leginkább fejlődött (hogy mitől azt nemtudom) az a legalsó két kocka alatti-melletti v betű alakú izom a hasamon ma vettem csak észre hogy az milyen szépen látszik) de ez együtt sincs 6 kiló az biztos,úgyhogy arra tippelek,hogy eloszlott az izom amit felszedtem és így nem látszik annyira.


Kedves 4-es válaszoló!

Itt van hogy körülbelül hogyan akarok kinézni: [link]

de igazából még ennél kicsit kevesebbel is megelégszem(leginkább a baloldalira gondoltam) legalábbis 20 éves koromra.

Köszi a válszokat esetleg további tanácsokat elfogadok még!:)

2014. szept. 5. 19:27
 7/8 anonim ***** válasza:
ez nem elerhetetlen. kajalast rakd ossze rendesen, es en 17-18 eves kor korul elkezdenek kacsingatni a sulyzok fele.
2014. szept. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Helló. Esetleg a street workout helyett egy fegyencedzéssel is lehetne próbálkozni, mert amennyire én látom a különbséget előbbi tényleg az állóképesség, ruganyosság irányába mutat, míg utóbbinál talán nincs olyan nagy ismétlésszám és az izomtömeg is arányaidhoz mérten fog növekedni. Nem vagyok sem edző, sem semilyen szaki, de ha utánaolvasol (ha esetleg eddig még nem tetted volna), akkor szerintem látni fogod a különbséget. Lehet hogy az jobban megfelel a cél eléréséhez. A versenyszerű karate azért feltételez némi állóképességet, szerintem nem arra kell mégjobban gyúrni. Sok sikert!
2014. szept. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!