Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Akkor most, hogy van ez az...

Akkor most, hogy van ez az izomláz?

Figyelt kérdés

Eddig én így tudtam:

Van tejsavas izomláz, ami azért alakul ki mert edzés közben kiválik az izmok közül a tejsavmolekula. Ez az edzés után pár percel érezhető és kb csak 1 óráig lehet tart és erre kell rádolgozni, ha az szeretnénk, hogy felszívódjon a tejsav.

A másik pedig az amikor mikroszakadások történnek az izomrostokban és ezeknek az elszakadási és újra összeforrási pontjánál vastagszik és erősödik meg az izom, ez edzés másnapjára jön ki és több napig tart, nem szabad rádolgozni, pihentetni kell a megfelelő fejlődés érdekében , ez a regenerációs szakasz.


Jól tudom a dolgokat?



2014. okt. 2. 20:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Jól. Komoly súlyzós edzéssel mikroszakadás lesz és erre pont nem kellene rádolgozni. Szóval jól tudod.
2014. okt. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
és a többi is oké? Csak mert a testnevelés tanárom nem így tudja és ha meghallja, hogy valakinek izomláza van akkor jól megdolgoztatja direkt mert, hogy azt úgy kell.
2014. okt. 2. 20:15
 3/11 anonim ***** válasza:
A tejsavasra lehet picit ráedzeni, de mint mondtam nehéz súlyos edzéstől már mikroszakadás lesz, ott pihentetni kell az izmokat. Ha futástól vagy egyéb kardio edzéstől lesz izomláz, arra mehet kis ráedzés, de szerintem akkor sem kell szarrá edzeni az izmokat.
2014. okt. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Tesin nincs erre alkalmas terem ezért súlyzózunk általában (aminek én csak örülök) és a többieknek attól szokott olyan izomláza lenni, hogy másnap úgy mozognak mint egy rongybaba.

Tehát arra nagyon nemkéne rádolgozni...

2014. okt. 2. 20:21
 5/11 anonim ***** válasza:
Félelmetes amúgy, hogy a tesitanárok ilyen több évtizedes "innen-onnan hallottam" dogmák alapján kínozzák a gyerekeket. Egy durva izomlázra rádolgozni nem éppen kellemes érzés.
2014. okt. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
még az is elég félelmetes, hogy heti 5 tesink van...
2014. okt. 2. 21:17
 7/11 A kérdező kommentje:
egy ilyen tanárral
2014. okt. 2. 21:18
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem régen volt tesim, kb 25 éve, de szerencsére a tanárnőm értett a dolgokhoz. Viszont volt egy helyettesítő tanár is, na ő már idióta volt, nulla hozzáértéssel. Szerinte egy férfi bőven izmos lesz, ha reggel 5 percet tornázik nyitott ablaknál. Ő ezt tette és természetesen nem volt izmos.:-)
2014. okt. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
ez olyan mint a lányok többségénél ez a tv-nézés közben láb emelgetés :D de örülök, hogy én ezt sosem csináltam!
2014. okt. 2. 21:36
 10/11 anonim válasza:
Az izmoknak 24 orára van szüksége a regenerációhoz de keményeb edzéseknél ez az idö több is lehet a mikroszakadásoknak idö kell hogy megdagadjanak hisz nem akkor nö a karod amikor edzesz akkor nö amikor alszol
2014. okt. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!