Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegnövelés helyett "Testkomp...

Tömegnövelés helyett "Testkompozíció- váltás"?

Figyelt kérdés

A sárga kapszulában olvastam. Működhet? Mit jelenthet az, hogy sokkal lassabb, de biztosabb megoldás?


A lényeg, hogy fokozatosan lecseréljük a testen a zsírt izomra, anélkül, hogy kimondottan diétáznánk,vagy tömegelnénk. Heti 3 súlyzós és 2 aerob edzés. 2,5 gramm fehérje, és alacsonyabb, 2-3 gramm szénhidrátbevitel javasolt. Annyi a kalóriabevitel, mennyitől még épp fejlődünk, de nem zsírosodunk, vagy csak minimálisan.


2014. okt. 13. 16:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez tulajdonképpen egy lassú tömegelés, hiszen kalória pluszban tudsz izmot növelni. A zsír nem csökken, csak mivel a nagyobb tömeghez fog tartozni kb ugyanannyi zsír, így a testzsír% fog csökkenni. Tehát nem a zsír mennyisége, hanem a százalékos aránya. Remélem így érthető.

A lassú tömegelés titka a kicsi kalória plusz, de ezt nehéz belőni.

2014. okt. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem ez sosem volt teljesen tiszta, ha valóban az, amit sandorzsolt írt, azaz kis kalóriaplusz segítségével minél tisztább izom felszedésével csökkenteni a testzsír%-ot, akkor az nem célravezető. Én értelmesebbnek látom belecsapni a dologba havi 1.5-2 kg-ot felszedve tömegelni, majd szálkásítani, ha eljön az idő, mint pár száz grammos kalóriapluszon izgulni, mert ez tényleg nagyon tiszta étrendet kíván meg. Arról nem is beszélve, hogy ezt legtöbbször kezdő nőknek szokták ajánlani, akik nem hiszem, hogy 100%-os étrendet tudnak tartani.
2014. okt. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2014. okt. 13. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!