Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Csuklófájdalom kézenállástól?

Csuklófájdalom kézenállástól?

Figyelt kérdés

Nyártól edzek rendszeresen. (saját testsúllyal) Nyár végén kezdtem el a kézenállást gyakorolni (nem vagyok túlsúlyos, de felesleg az akad, nem sok), mindig bemelegítek minden előtt (a csuklót is). A jobb csuklóm azóta is fáj. És fekvőtámasznál is érzem. Ezért mostanában fekvőtámasz állványon szoktam gyakorolni a kézenállást is, a fekvőket is azon csinálom.

Olvastam már neten is, de semmi hasznosat nem találtam. Most is ki tudom tapintani a fájdalom helyét. Ha nyomkodom a csuklómat egy adott helyen (képet linkelek) akkor érzem a fájdalmat. Ha a tenyeremet nyomom az alkarom felé akkor is érzem, ha felfelé nyomom akkor is.

Mi lehet a megoldás? Mi a fájdalom oka? lehet enyhíteni valahogy? Nem annyira fáj, hogy besz*rok, de idegesít.

[link]

Itt a kép



2014. dec. 29. 17:56
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Nekem átment aztán a fájdalom, annyira voltam már, hogy a gyémánt fekvőtámasznál is éreztem, hogy valami nincs rendben.. aztán pár napig gumifáslival bekötöttem, nem használtam sokat a jobb kezemet.. Egeret is bal kézzel kezeltem inkább, hogy ne terheljem még annyira sem. Aztán elkezdtem újra edzeni, olyan 2 hét kihagyás volt, szép fokozatosan ebben a két hétben már terheltem, újra jobb kézzel egér, stb.. Aztán rájöttem, hogy lehet fekvőtámasz kereten is kézen állni, sőt jobb is. nekem jobban tetszik, nincs annyira sz*r helyzetben a csuklóm, és azóta nem is fáj. Fekvőknél sem.

Próbáld ki azt, amit én: kösd be, ne terheld pár napig, minimálisan használd. Ezután kezd el fokozatosan újra használni. Ha nem segít, akkor menj el egy orvoshoz.

2015. máj. 15. 11:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!