Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A fegyenc edzésben nem megy a...

A fegyenc edzésben nem megy a húzódzkodás. Mit rontok el?

Figyelt kérdés

Nemrégiben belekezdtem a fegyenc edzésbe. Minden feladatot az alapoknál az első lépéssel kezdtem. A legtöbb gyakorlattal szépen haladok. Lassan haladok, de folyamatosan. A húzódzkodással viszont nem haladok. A második lépést 3 allépésre kellett bontanom. A húzódzkodásnál néha olyan is van, hogy időnként annyit sem tudok megcsinálni, amit előzőleg már meg tudtam. Ilyen a többi feladatnál nem szokott előfordulni.


Ennyivel nehezebb illetve összetettebb lenne a húzódzkodás az összes többi feladatnál?

Mit javasoltok, hogy a húzódzkodásnál is egyről a kettőre tudjak jutni?



2015. márc. 31. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A fegyencedzésben a húzódzkodás második lépése aránytalanul nehezebb a többi másodiklépéshez képest. Szerintem nyugodtan tovább haladhatsz ha már megy 3x15, nagyon sok a 30 és mindenki ezt mondta akivel eddig beszéltem erről. Én anno mikor elkezdtem a fegyencet tudtam 2-3x8-10 szabályos húzódzkodást csinálni és így sem ment a 2. lépésből 2x20-nál több soha...

(szerintem ugyanilyen aránytalan nagy ugrás még a fekvőtámasz 8. guggolás 7. lépése a lábemelés 10. viszont vicc-könnyű ha eléggé nyúlik a lábad.)

2015. márc. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A húzódzkodás 2. lépése túl nehéz, azt érzem. Ezért bontottam 3 külön lépésre. De akkor sem értem, hogy miért nem haladok. Van olyan, hogy az egyik húzódzkodásból megy a 3-szor 18, de két nap múlva ugyanabból csak a 3-szor 15. Ilyen például a fekvőtámasznál soha nincs. Ott sosem esem vissza.

Egyébként az emberek a kondiban is mindig nagyobb súlyokkal nyomnak fekve, mint amennyivel hátgépeznek.


Egyébként azt sem mindig érzem pontosan, hogy a a hátam, a bicepszem vagy az alkarom miatt nem megy éppen több ismétlés a húzódzkodásból.

2015. márc. 31. 17:45
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A húzódzkodás egy eléggé nehéz feladat egy kezdő számára, szóval ezen ne lepődj meg. Viszont remélem tudod, hogy ha igazán eredményt szeretnél és nem csak egy minimális erőnlétet, ahhoz enni kell rendesen. Étel nélkül egy bizonyos szint után megakadsz, mert nem tud rendesen regenerálódni az izmod, nem tud "hozzánőni" a terheléshez majd.
2015. ápr. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert nehéz a huzonc. Gyakorolni kell. Olvasd el a meztelen harcost és alkalmazd a CTG-t.
2015. ápr. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Fiúknak 10 normális húzódzkodást kellene tudniuk csinálni. Nálunk 10 alatt egyest kaptak.
2015. ápr. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A húzódzkodás nehéz. Ezt értem. Ebből következik, hogy időnként nem fejlődöm. De ebből következne az is, hogy időnként vissza is esem?


3-as: Milyen étkezést javasolsz?


A bicepsz és az alkar erősítésére külön gyakorlatot is végzek. Talán segít.

2015. ápr. 2. 16:29
 7/9 A kérdező kommentje:
Ti milyen sűrűn csináljátok a húzódzkodást?
2015. ápr. 2. 16:30
 8/9 anonim ***** válasza:
Ameddig nem ment addig naponta 2x-3x is csináltam vagy többször. Most már csak egyszer szoktam naponta. A visszaesésnek meg több oka lehet. Esetleg nem vagy elég kipihent, nincs akkora motivációd, nem tudsz megfelelően koncentrálni vagy nagyon túlhajtottad magad.
2015. ápr. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És olvasd el a Sárga Kapszulát.
2015. ápr. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!