Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nagyon lassan tudom növelni...

Nagyon lassan tudom növelni guggolásnál a terhelést, és nehéz megtartani a formát is, illetve állandóan kattog a térdem. Lehetséges ez azért, mert magas vagyok?

Figyelt kérdés

186 cm vagyok, ami annyira mégsem tűnik magasnak. Tudom hogyan kell(ene) helyesen végrehajtani a guggolást, viszont bármilyen olyan súlynál, amivel megérné guggolni, egyszerűen nem tudok, illetve alig tudom megtartani a formát, és folyamatosan, minden ismétlésnél kattog a térdem (viszont nem fáj, csak zavar). Szétnyomja a súly a hátam, a hasizmaimat nem érzem megfeszülni, sem a gluteust, sőt, bármennyire is csináltam kis terpeszben a guggolást, a külső combfeszítők egyszerűen nem akartak dolgozni.


Hasonló van a fekvenyomással is, a kezeim viszonylag hosszúak, és már próbálom csak mellizomból "tolni" a rudat felfelé, a könyököt közel tartani az oldalamhoz, de a mellkasomat nem igazán érzem dolgozni. Sokszor egyik vagy másik oldal (kar, mellizom) átveszi a terhelés nagyját, és sokkal jobban (vagy talán épp csak akkor úgy, ahogy kéne) megfeszül. Nagyobb súlynál a stabilizáció is probléma az első néhány ismétlésnél.


Ezzel szemben pl. a deadlifttel semmi problémám nincs, nagyon gyorsan fejlődök a súlyokat tekintve is, és sosem okozott még sérülést.


A kérdésem igazából annyi, hogy fogadjam el, hogy magamhoz képest nagy súlyos guggolást sosem fogok sérülés nélkül csinálni, vagy lehet kezdeni ezzel valamit?



2015. máj. 7. 11:56
 1/1 anonim ***** válasza:

1. Ha nem fáj, csak kattog, akkor valószínű gond se lesz vele.

2. Eléggé begyakoroltad a gyakorlatot? Dolgozz egyelőre csak a technikádon, könnyebb súlyokkal, magasabb ismétléssel. Videózd le magad, az is segíthet.

3. A hasizmot meg a gluteust neked kéne megfeszíteni.


Fekvenyomás:

Nagy összegben fogadnék arra, hogy helytelenül hajtod végre a gyakorlatot. Hátra húzod a lapockád, felhúzod a vállaid? Mert úgy kell, így kinyomod a mellkasod, és kisebb ív lesz a hátadban. Ezzel ki tudod kerülni azt, hogy a vállad dolgozzon (részben mindenképp fog - de a nagyobb terhelést a melleden kéne, hogy érezd). Ha meg a karod dolgozik, ahogy mondtad (valószínűsítem a válladra gondoltál), akkor túl szűken fogod a rudat, gyakorlatilag szűknyomást végzel, ilyenkor jön a tricepsz a képbe. Ezt kétlem.

2015. máj. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!