Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan kell ezt pontosan...

Hogyan kell ezt pontosan kiszámolni? (étrend)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a megfelelően és helyesen összeállított étrend az alapja mindennek, anélkül akár a hajamra is kenhetem az edzéseket. Épp ezért próbálom kimatekozni, hogy miből mennyit kéne, de nem igazán vagyok még képben.


83 kg vagyok és 165 cm magas.


Odáig eljutottam, hogy a fenntartó kalóriaigényem ttkg x 10 + 700 és mivel főleg ülő munkát végzek, így az eredményt beszoroztam 1,2-vel.

Vagyis (ttkg x 10 + 700) x 1,2 az én esetemben tehát (83x10+700)x1,2=1836 kcal


Ha fél kiló zsír leadásához kb. 3500 kalória mínuszt kell produkálnom heti szinten, akkor azt jelenti, hogy a napi fenntartó kalória-bevitelemből – 500 kalória levonásával tudom ezt biztosítani.


Vagyis összesen kb 1300 kcal körül kellene ennem egy nap.

Itt akadtam el. Hogy ezt a 1300 kcalt pontosan miből és milyen arányban vigyem be? Hány g (illetve hány kcal) legyen egyenként a fehérje, a zsír és a szénhidrát?


Tudna ebben valaki nekem segíteni?



2015. jún. 7. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Na jó ez így nem működik :D, erre nincs képlet. Írd le mennyire vagy zsíros/izmos. És tudok mondani kiindulási pontot.
2015. jún. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát, egyelőre még az elején vagyok a dolgoknak, úgyhogy izom még nem sok van. :D Az a tipikus "tőtöttgalamb" típus vagyok, van rajtam mit fogni, bár szerencsére arányosan oszlik el, de a zsír az akkor is zsír.


Márciusban kezdtem eljárni edzőterembe futópadon aerob edzéseket végezni, de nem sok eredménye volt, ezért próbáltam kideríteni, mi lehet a gond. Most hétvégén sikerült beszereznem a Sárga Kapszulát, párhuzamosan olvasom, és sok mindenre rávilágított, mit csináltam eddig rosszul.

Persze eddig is igyekeztem odafigyelni az étkezésemre (sovány husi - csirkemell v. pulyka - ebédre, köretnek jázminrizs, párolt zöldség vagy saláta, 3 l ásványvíz, vacsira paradicsom, uborka, sovány túró, tonhal, ebédről maradt főtt zöldség husival, stb), de nem vettem annyira véresen komolyan. Ezen szeretnék most változtatni, és egy helyes étrenddel támogatni az edzéseimet. :)


Szóval a kérdésedre a válasz: van rajtam zsír bőven, aminek itt az ideje eltűnnie. :D

2015. jún. 7. 18:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Szard má le a rohadt kalóriákat istenem.-.- Nem azt kell nézni hanem a makró tápanyagokat.
2015. jún. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát, de pont ez volt a kérdésem, kedves 2. válaszoló!

Hogy milyen mennyiségű ill. minőségű makrotápanyagokat kellene napi szinten bevinnem. Ez volt a kérdésem, nem?

Idézem is: "Hány g (illetve hány kcal) legyen egyenként a fehérje, a zsír és a szénhidrát? "


A kcalt nem véletlenül tettem zárójelbe. ;)

2015. jún. 7. 18:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Szedd le a Sárga Kapszula nevezetű könyvet. Abban benne van minden, elég tömören.
2015. jún. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!