Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásításkor a veszített...

Szálkásításkor a veszített izom attól függ, hogy milyen régóta tart a szálkásítás, vagy attól, hogy minél szárazabbak vagyunk?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy 30-35 tzs%-os ember. Ha jól csinálja a szálkásítást, étrend, edzés rendben van, addig nem fog jelentős mennyiségű izmot veszíteni, míg nem ér 10-12% közelébe? Mindegy, meddig tart odáig eljutni? (Akár 5-6 hónapig is?)


Elég szélsőséges példát hoztam, csak gondban vagyok azzal, hogy meddig tömegeljek. Mivel még csak nemrég kezdtem el edzeni, nem szeretnék a közeljövőben szálkásítani addig, míg nincs rajtam rendes izomtömeg. (Bár kb. 18-20 lehetek, nem tudom pontosan.)

Nyilván egyéni dolog, meg attól is függ, kinek mennyire van belőve az étrendje és mennyire zsírosodik tömegelés alatt, de nektek hogyan történik a 2 időszak váltakozása? Gondolom, nem érdemes annyira elhúzni a tömegelést, hogy ne kelljen annyit szálkásítani, ha eljön az ideje. Nektek milyen időszakonként váltakozik?



2015. júl. 8. 18:22
 1/4 A kérdező kommentje:
*18-20 tzs%
2015. júl. 8. 18:23
 2/4 anonim ***** válasza:

Majd ha eléred a 100kg-ot akkor szálkásíthatsz.

Amúgy nem veszítesz annyira sok izmot ha tartod a fehérjebevitelt és ugyanúgy edzel.

2015. júl. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Általában a magas fehérjebevitel az elsődleges oka az izomvesztésnek szálkásítás alatt, lol.
2015. júl. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Krisz85 ***** válasza:

naturál módon a diéta alatt veszített izomtömeg főleg három dologtól függ:


- mennyit pihensz, két edzés között, a megszorított kalóriabevitelnél még inkább figyelni kell a megfelelő alvásra, ez persze nem a legfontosabb tényező


- az edzés intenzitásából vagy a használt súlyokból nem csökkentesz, nyilván esni fog az erőszinted, de törekedni kell tartani a használt súlyokat, amiket tömegnövelésnél használtál, vagyis nincs "sokismétléses szálkásító edzés"


- tartod a diétád, nem eszel félre, a fehérjét magasan tartod, 3 óránként kajálsz rendesen, sok vízet iszol, és nem hagysz ki egy étkezést sem!

2015. júl. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!