Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Én 175cm magas vagyok és...

Én 175cm magas vagyok és 135kg (túlsúlyos, kövér) ha úgy vesszük mennyi rizst, csirkemellet és zöldséget meg zsírt kell elfogyasztanom 1 nap ha le akarok fogyni?

Figyelt kérdés
Olyan 30000ft-om lenen a táplálkozásra.
2015. júl. 15. 10:27
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
C és multivitaminból mit szedjek és miért fontosak ezek?
2015. júl. 15. 11:48
 12/27 anonim ***** válasza:

C vitaminnak azon kívül, hogy antioxidáns, hogy nélkülözhetetlen a szervezet számára még vízhajtó hatása is van, ami egy diéta alatt nem hátrány, a multivitamin pedig azért nagyon fontos, mert valószínűleg az az étrend amit eddig műveltél abban sem volt valami kiegyensúlyozottan meg minden amire szükségd van, de egy költséghatékony szálkásító étrendben biztosan nem lesz meg... A szervezeted pedig csak akkor működik jól, ha minden építőkövet megkap.

Személyes példának azt tudnám felhozni, féltestvérem 125kg ról fogyott 85re egy év alatt de a libidója szinte teljesen megszűnt. Működött minden rendeltwtés szerűen, de nem kívánta egyáltalán semennyire a szexet, kiderült, jogy cinkhiány okozta... Nagyon kevés cinkre van szükségünk, szinte lehetetlen nem fedezni kajából, de neki sikerült.

2015. júl. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Háát... amióta elhagytam a 90 kilót már én se kívánom a szexet, sokszor a maszturbálást se. Sose voltam egy nagy gyümölcs meg zöldségevő. Mindig rizs, rántott hús meg pizza, meg a sütik voltak az alapvető tápanyagaim.


De ha így áll üsse kő.

Rászánhatok többet is.

De akkor írd már meg, hogy kb milyen c vitamint meg multivitamint szedjek. Mert van a gyógytárban 1000 féle. Vagy a Tesco-ban a pezsgőptabletta féle. :D

2015. júl. 15. 12:05
 14/27 kovpet ***** válasza:
100%

Nem a vitamin gyártóján fog múlni.

Szerintem kezd el valahogy és ügyelj a heti max 1 kiló fogyásra, különben tönkremegy a bőröd. Aztán mondjuk leadott 10-20 kilónként újra lehet gondolni az étrendet és a vitamint (meg az edzést is).


Az elején nem kell nagyon pontos és szigorú diéta, úgy is fogysz majd rendesen.


Futni meg eszedbe ne jusson ilyen túlsúllyal, mert a térdeid tropára mennek hamar. (Tempós) séta és/vagy szobabicaj jó lesz. Így nyáron jó a séta, ha van a környékeden szép és veszélytelen hely. Télen inkább a bicaj, akkor hideg van meg csúszik :) Pulzust is mérhetsz, de nem baj, ha csak úgy mész, főleg az elején.


Súlyzós edzést is csinálj persze, hogy ne az izmaidból menjen le.

2015. júl. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

vitaminból szerintem cetebét vegyél, tartalmaz cinket is hamár így szóba került, és ráadásul lassan szívódik fel

ugyebár a cvitamin vízben oldódik, így nem raktározódik benned, és ha nem lassan szívódna fel fokozatosan, akko a nagy részét kipisilnéd

2015. júl. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Melyik legyen a vitaminok közül?



Cetebe

[link]

+ valami Multivitamin.



Vagy a Szentgyörgyi C-vitamin + Szentgyörgyi Multivitamin:

[link]

[link]

2015. júl. 15. 19:04
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Patikás multivitaminokban alig van anyag és ráadásul rettenetesen túl is vannak árazva ár/érték arányban, nyugodtan válasz a testépítő boltokban fellelhető vitaminok közül, ugyan olyan jó minőségű, mint amit gyógyszertárban árulnak, csak több bennük a cucc + ár/érték arányban jóval olcsóbbak.

én kezdésnek napi egy scitec mega daily one-t ajánlanék, c vitaminból meg mindegy milyet, 1000-2000mg-ot naponta (legalább).

2015. júl. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
2015. júl. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

annyi, hogy ezek a kapszulák lóbaszó méretűek, ha van ilyen gondod, akkor hozzá kell szokni a lenyelésükhöz.


vagy vannak még olyan vitamincsomagok, mint pl a scitek multi pro plusz, ezekben a multivitaminon kívül még mindenféle jó dolog is megtalálható eszenciális zsírsavak pl, azt is érdemes lehet szedni, de ez már kőkeményen sportolóknak van kitalálva, szerintem átlag embernek felesleges minden nap szednie, én ilyet szedek heti 1-2 zacsival így bőven kihúzom 1 dobozzal 4-5 hónapot, de én azt eszem amit megtermelek, szóval vitamingazdagabb az alap étrendem, mint az átlag bolti kaját zabálóké.

2015. júl. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Szia!

Vitaminügyileg jó. :)


De valahogy régebben úgy számoltuk, hogy a 175cm magasságomra és a 135 kilómra olyan 200gramm rizst és 500gramm csirkemellet kell megennem. Ha csak rizsben és csirkében számolunk. Ez így jó, kevés vagy sok?


És mennyi zöldséget egyek meg mellé, hány grammot?

2015. júl. 15. 19:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!