Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen gyakorlatokkal lehet...

Milyen gyakorlatokkal lehet szép feszes fenekem, és látszódhat kevésbé a narancsbőr, úgy, hogy közben a lábam mérete nem változik?

Figyelt kérdés

guggolásokon és futáson gondolkodok, de mind a kettőről úgy tudom, hogy eléggé vastagítja a combokat. tudtok olyan gyakorlatokat, ami tényleg a fenékre összpontosít és a lábaim viszonylag ugyanolyanok maradnak, vagy legalábbis nem épül rá annyi izom hogy vastagodjanak?

(és tudom hogy sajnos a narancsbőrt nem lehet eltűntetni, főleg mert nincs súúlyfölöslegem, szóval ne is "adhatom le", de gondolom egy feszes, izmos fenéken kevésbé látszik:))

ha ismertek olyan workout videót, ami nektek bevált, nekem az is jó:)

vagy mi a véleményetek a guggolás, futás dologról?

előre is köszönöm a válaszokat, és bocsánat ha valami baromságot írtam, nem értek én annyira a sportokhoz :S


2015. aug. 7. 12:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Étrend eszedbe sem jutott?
2015. aug. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
a narancsbőrt csak étrenddel tudod eltüntetni és igyál sok vizet, sokkal szebb lesz tőle a bőröd máshol is.:) meg a narancsbőr egyébként a lerakódott salakanyagok miatt van, szóval valami méregtelenítő kúra is lehet, hogy hatásos lenne.
2015. aug. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
de, de egészen egészségesen étkezek. semmi túl cukros, semmi túl fűszeres, gyümölcsök és zöldségek nagy mennyiségben. már nem is emlékszem mikor ettem utoljára édességet... meg persze folyadék. ennél többet nem tehetek, mert az étkezésem összefügg a családoméval, szóval maximum kihagyom ha valami nagyon olyan.
2015. aug. 7. 13:18
 4/10 anonim ***** válasza:

#3

Az még kevés.:)

Pontosan kiszámolt étrend kell a te genetikádra szabva.

Egészséges kajákkal is el lehet hízni.

2015. aug. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
te jó ég! o-O és ezt hogyan kell kiszámolni?
2015. aug. 7. 13:37
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha fogyni szeretnél:

Szénhidrát: 1-1.5g/tsk szénhidrát naponta, aktivitástól függően, minőségi, összetett szénhidrátforrásokból. Ilyen forrás a zabpehely, a barnarizs, a puffasztott rizs, rizs, édesburgonya, csicsóka, bulgur, köles, lencse, teljes kiőrlésű pékáruk (utóbbi minél sötétebb és undorítóbb ízű, valószínűleg annál több köze van ahhoz, amire szükséged van). 2, legfeljebb 2.5g/tskg fehérje elegendő lehet főleg kezdő szinten. Főként állati forrásokra kell alapoznod: sovány húsokra, csirkemellfilére, pulykamellfilére, tengeri halakra (a pangasius, azaz a szarevő pocsolyadisznó felejtős), sovány marhahúsra, tojásfehérjére, illetvetejalapú fehérjeforrásokra, a teljesség igénye nélkül. Ha nem eszel húst, a növényi források, a tojás és a tejtermékek továbbra is jó alternatívák, ha azonban ezeket is mellőzöd, és kizárólag növényi forrásokra hagyatkozhatsz, akkor sincs veszve semmi. Szója, rizsfehérje, növényi fehérjeforrások, és táplálékkiegészítő formájában hozzáférhető fehérjekészítmények jelentik az alternatívát. itt viszonylag ritkán számolunk konkrét mennyiségekkel, általában az ételeink elkészítésével járulékos zsírmennyiség elegendő, amit 10-15g esszenciális zsírsavforrással, pl. lenmagolajjal, omega 3-mal érdemes még kiegészíteni. Sütéshez, főzéshez a kókuszzsír legyen az alap, a drága, extra szűz olivaolajat pedig inkább hagyjuk meg salátákhoz, hideg ételekhez, hő hatására ugyanis a zsírsavprofilja ennek az olajnak tönkremegy. Főzéshez, sütéshez jó választás lehet még a szimpla pomace/sansa olivaolaj is.

2015. aug. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sárga kapszula c. könyv elolvasása után elindulhatsz egy nyomon.
2015. aug. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

én nem lefogyni akarok, mint mondtam nincs slyfölöslegem, és a narancsbőrhöz nem is kell az, elég csak örökölni. az viszont meglepett hogy mint mondtátok ehhez diéta kell, mert azt hittem, hogy már az is valamennyire jó, ha csak szimplán egészségesen eszek.

viszont a kérdés többi részére nem kaptam választ, pedig örülnék neki.

2015. aug. 7. 16:43
 9/10 anonim ***** válasza:

de.

kaptál választ csak nem értetted meg.

a narancsbőr zsír.

a zsír eltüntetéséhez kalória deficit kell,vagyis diéta.

2015. aug. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Kedves kérdező!Én is ugyanezzel a problémával küzdök.Mással ellentétben én örülök annak,hogy sikerült híznom.Az első terhességemig épphogy 40kg voltam: pipaszár lábak-karok,kiálló bordák,nuku mell,kicis fenék.Hálistennek a terhesség alatt volt étvágyam rendesen:)Szépen meg is híztam tőle.Nem dúrván,hisz szülés után is 50kg maradtam.Majd a 2.terhességem alatt szinte fogytam az állandó rosszullétek miatt,majd egy kicsit vissza szedtem.De szülés után már nem értem el az 50kg-ot sem.Nálam -2, 3kg is nagyon látványos,hisz pont onnan fogyok,ahonnan nem kellene-cickóról.És ami azt illeti,így is épphogy csak látszik,hogyvan ott valami:(

A nyáron még hízókúráztam is,hogy elérjem a normál testsúlyt.164cm-emhez 55-56kg vagyok,de 54 kg-osan már soványnak számítanék a BMI szerint.Úgyhogy nekem eszem ágában sincs olyan diétát követni,amitől kg-okat lehet fogyni.Én ha neme eszek egy hétig napi 5x,6x,simán leadok 2-3kilót.Szerintem nálam a nyirokkeringéssel lehet a baj.Most lehet,hogy kinevetsz,de a fenekem mintha különálló testrészem lenne.Állandóan hideg-mintha nem keringene benne vér:)Persez,tudom hülyeség,de nyílván sok a felgyülemlett salakanyag,és ott nem működik rendesen a keringés.Mostmár én is hanyagolom a cukrot.Édes szájúnak nem mondanám magam,így nem halok bele,ha nem eszek semmilyen édességet.Méregtelenítő kúrára mindenféleképpen szükség lesz szerintem.Illetve kipróbálok még egy pár dolgot,amit neten találtam.Vagy segít,vagy nem:)

2015. dec. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!