Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ti hogy kezdtetek el edzeni?...

Ti hogy kezdtetek el edzeni? Mivel tudtátok motiválni magatokat az elején?

Figyelt kérdés

Sajnos én elég pesszimista vagyok, és amíg nem kezd jönni az eredmény, addig "szenvedéssel" tudom csak magam rávenni az edzésre.


Utána már minden normális, hiszen látom az eredményét, de addig hogyan tudnám motiválni magam? Nektek mivel sikerült?


Illetve hogy edzettetek? Mármint úgy értve, hogy elmentetek konditerembe csak úgy, vékonyan, izom nélkül és nem éreztétek magatokat hülyén? Régebben mikor edzettem, itthon kezdtem - ma már keveset van itthon rá időm, kondiban lenne... - és mikor már látszott hogy "kondizok" úgy már nem éreztem rosszul magam konditeremben.


Ez csak a saját hülyeségem? Vagy tényleg van vicces abban, ha olyanok mennek kondizni akik tök gizdák? Jó igazából gizda nem vagyok, csak nem vagyok már kifejezetten izmos.


2015. dec. 11. 18:40
1 2
 1/14 Cortez70 ***** válasza:
Pont azért mennek el, hogy izmosodjanak. Nem gàz vékonyan kezdeni. Én sem voltam vastag, de màr van tömeg bőven. Pont ez motivàlt, hogy mindig jobb legyek a tegnapi önmagamnál.
2015. dec. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
ha úgy kell rávenned magad, hagyd a p.csába
2015. dec. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én otthon a nagyszobában kezdtem, édesanyám "kondigépeivel". Ez egy expandert, egy ilyen lábközé rakható, combbal összenyomható bizbaszt, egy haspréselős akármicsodát (ami szarra nem jó) és két darab 1,5 kg-s rózsaszínű kézi súlyzót takar. Egyből beleszerettem a kézi súlyzókba.

A fotel támlája volt a Scott padom és amikor elég keménynek éreztem magam összefogtam a két súlyt egykézbe és így már 3 kg(!)-val nyomtam. Emlékszem milyen büszkeség öntött el, amikor a déli napfényben a TV sötét képernyőjén visszatükrözve megláttam a bicepszemen kitüremkedő eret.


Hamarosan jöttek nagyobb súlyok, amiket apám szerzett be, volt 5 kg-s öntött fekete, 7,5 kg-s lila, aztán a Tesco-ból vettem két darab egykezes rudat meg tárcsákat. Elég sok gyakorlatot csináltam így, tudtam tárogatni, fűrészelni, vállból nyomni, bicepsz-tricepsz.


Aztán haverom, aki néha-néha gyúrt (azóta crossos lett) lehívott, hogy menjek vele edzeni. Belógtam és ott ragadtam, két hónapig jártam bérlet nélkül, mert a kutya nem nézte, majd mégis lebuktam és át kellett menni egy másik helyre, de oda már váltottam bérletet.

2015. dec. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Majd ha az utcán élsz, rajoskododsz egész nap, akkor majd látod, hogy miért is kéne magad kigyúrni. Én a tisztelet miatt edzek. Egy nagy darab állatba nem mernek belekötni, nem tudják megverni. Meg jó erősnek lenni. Amikor felveszed a súlyzót és kinyomod a f#$ZBA akkor szuper gangstának érzed magad. 12 évesen kezdtem edzeni, mert cigányképzőbe jártam iskolába, ahol volt egy pár komplett cigány osztály, akikkel nem csíptük egymást, annak ellenére, hogy én is részben roma vagyok. Két 2 kilós súlyzóval kezdtem bicepszezni, meg felüléseztem és kint boxzsákot vertem. Amikor már nagyon zorall lettem, akkor jött a 6 kilós csehszlovák súlyzó, ami még apámé volt és akkor abba ment 5x30 minden este. Utána lettek 10 kilós súlyzóim ahogy nagyobbacska lettem, utána meg lomiztam 50 kiló súlyt és egy rudat, szóval már ment a fekvenyomás. Terembe azért járok most, hogy ne kelljen minden napos tesizni meg van rendes fekpad. Most veszek majd tömegelőt meg tezstoszteron fokozót meg durrantót hogy robbanjon az az ér a fekvenyomás alatt. Nagy állatra akarom gyúrni magam meg 120 kilót akarok kinyomni, meg olyan kockahasat, mint Rockynak. SZÓVAL TOLJAD NEKI!
2015. dec. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Cortez70 ***** válasza:
Ha zorall lennél, akkor most is nyomnál 120-ba. De majd menni fog, hajrá.:)
2015. dec. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Még addig kell egy kicsit kokszolni. :)
2015. dec. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Glacierous ***** válasza:
Nagyon gyenge voltam,mindenki piszkált.Tenni akartam ellene.Az igazi löket az volt,amikor láttam egy videót Mariusz Pudzianowskiról.Akkor azt mondtam,én is ilyen akarok lenni.
2015. dec. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Cortez70 ***** válasza:
120-hoz nem kell koxolni.:)
2015. dec. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Azért nem ilyen nagyra törő álmaim vannak :)


Nekem bőven elég az, ha egy lightos de mégis izmos testem van, ott meg is állnék és szinten tartanám magam. Nem akarok nagydarab lenni, csak szimplán izmos.


Lehet rossz példa, most hirtelen ő jutott eszembe, nekem ez már bőven elég (talán még sok is) lenne:


[link]

2015. dec. 11. 20:43
 10/14 Cortez70 ***** válasza:
Ezt simán hozhatod.
2015. dec. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!