Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kreatin. Van értelme? Vagy...

Kreatin. Van értelme? Vagy csak beképzelik a hatást?

Figyelt kérdés
hogy érdemes? sok viz mellé? vagy sok CH? edzés előtt és után? vagy inkább reggelihez és edzés után? meleg vizben jobban oldódik, de nem ront az értékén? hasmenést okozhat?

2016. ápr. 1. 23:04
 1/3 A kérdező kommentje:
ja és monohidrátról lenne szó.
2016. ápr. 1. 23:12
 2/3 Cortez70 ***** válasza:
Kellene feltöltés 6 napig. Ilyenkor pl napi 4x5g. Ch-s kaják előtt kellene 15-20 perccel inni. 5g kreatinhoz 4-5 deci vízzel. Tehát 6 napig feltöltés, majd utána 40-50 napig szinten tartás. Ekkor már elég napi 2x5g. Ez mehet pl reggeli előtt és edzés után. Van akinél hoz egy kis erőt, tömeget és van akinél semmit nem ér. Okozhat hasmenést is, ha érzékeny rá a gyomrod.
2016. ápr. 2. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálam szinte csodát művelt, főleg amíg nem ismertem, akkor csodálkoztam el a hatásán. legelőször még 2004-ben használtam kerékpározáshoz. Volt olyan rész a Jánoshegyen a nyomós kút mellett bukkan ki a vége az erdőből. Azon korábban csak fel tolni tudtam a biciklit. Amikor próbáltam feltekerni, akkor néhány pedál fordulat után égő fájó lábizomal "estem" szinte le a bringáról. Aztán kipróbáltam a kreatinnak ezt a formáját. Alig hittem el. Ott végig úgy mentem fel, lassan de folyamatosan tekerve végig mentem, ahol előtte még soha. Azóta már rendszeresen használom ezt is és a HMB-t is együtt. Sok helyen írnak ennek a kettőnek az együttes jó hatásáról.


A HMB-hez nem lehet hozzászokni. Azt nem kell tölteni, mert hamar kiürül a szervezetből, de addig sokat segít.


A kreatinnal tölteni kell, mert lassan halmozódik fel a szervezetben. Viszont két hónap után érdemes pihenőt tartani, mert hosszabb távú folyamatos szedés után már kevésbé jelentkezik intenzíven a hatás.


A kreatin akkor okoz hasmenést, ha a napi adagot egyben vagy nagy adagokban viszed be. Három vagy öt részre elosztva már nem okoz ilyen gondot.

2016. ápr. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!