Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Menjek terembe vagy ne menjek?

Menjek terembe vagy ne menjek?

Figyelt kérdés
Előre is bocsánat mert lehet nem a kifejezetten testépítéshez kapcsolódik a kérdés, de aki terembe jár súlyokat emelgetni attól kérnék egy kis segítséget. 21 éves vagyok , táncos, mellette akrobatikázom, saját súllyal edzem évek óta, jógáztam is, futok és rettentően szálkás vagyok hála Istennek. Amit szeretnék az a fenekem és a lábaim erősítése még pluszban, az a kósza gondolatom támadt hogy elkezdenék súllyal guggolni. De csak azt. Viszont én úgy tudom hogy a nagy súlyoktól beszűkül az ember izületi szalagok terén. Én pedig nem tudom hogy ez az info igaz e vagy csak akkor igaz ha nem nyújt le a végén vagy ha lenyújt akkor is összemegy. Meg eléggé félek kicsit mert ha elmennék akkor valami családias helyre mennék ahol nincsenek sokan és nem látják miket csinálok nyújtásnál. :D Mert hát én nyújtásoknál elég szadista állat vagyok és lehet furcsán néznének páran. :D Köszi a válaszokat. 21 f

2016. ápr. 8. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Tévképzetek élnek a fejedben. A gyakorlat végrehajtása közben a negatív szakasz önmagában egy teljes megnyúlása a célizomnak. Mindenre edzeni kell.


[link]

[link] Olvasd el mindkettőt, egy alap fogalmad lesz a dolgokról.

2016. ápr. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem speciel inkább túlnyúltak a térszalagjaim a szar lábedzéstől, bár azt inkább gépeken sikerült elérnem. Viszont maga a guggolás baromi komplex gyakorlat, egyedül nem fogod tudni megtanulni szerintem. Érdemes elmenni egy edzőhöz, hidd el, mint térdproblémás mondom.


A mozgásbeszűkülések alapvetően attól alakulnak ki, hogy nincs kihasználva a teljes mozgástartomány, bár az igaz, hogy a megnövekedett izomtömeg fokozhatja ezt. De itt az a kérdés, hogy mire gondolsz konkrétan? Általában a csípőé szokott beszűkülni az életmód miatt, viszont ez már önmagában egy olyan tényező, ami ellehetetleníti a helyes guggolást. Ha táncolsz és jógázol, akkor viszont vélhetően elég mobilis vagy. Megfelelő nyújtással ez fenntartható és nem kell félni attól, hogy merevvé válsz az edzéstől.


Gondolkodj egy kicsit. Az ízületek teszik lehetővé a mozgást. Ha beszűkül egy ízület mozgástartománya, az azért van, mert a körülötte lévő szövetek zsugorodnak. Ha lenyújtod az ízületet körülvevő szöveteket, hogy lehetne, hogy "akkor is összemegy"?


Persze a nyújtás nem abból áll, hogy ész nélkül nyújtunk mindent, szalagokat alapesetben egyáltalán nem kell nyújtani, csak ha már zsugorodott állapotban vannak, persze itt nem lehet tanácsot adni az interneten keresztül, ezért mindenképp érdemes felkeresni szakembert személyesen.


Nagyobb teremben egyébként könnyebb eltűnni, de egyébként sem fontos, hogy ezzel foglalkozz. Szerinted bárkit is érdekel, hogy hogy nyújtasz? :D

2016. ápr. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hideg izmot ne nyújts,előtte melegítsd be nagyon alaposan,de sokkal egyszerűbb ha edzés után nyújtod.
2016. ápr. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!