Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzésben jártas emberek, mit...

Edzésben jártas emberek, mit szóltok ehhez az edzéstervhez?

Figyelt kérdés

jelenleg 174 cm-hez 65 kg vagyok, és szeretnék fogyni csípőből, derékból, és szeretnék izmosodni, feszesedni is.


Az eddigi edzéstervem a következő: heti 4 nap konditerem, minden napra szinte más edzéstervem van (olyan állította össze aki nagyon ért hozzá). A konditerembe az első 15 perc bicikli, a következő 25 perc sífutó gép, utána jönnek a gyakorlatok. Van olyan nap amikor has van, van amikor bicepsz tricepsz, de változatosak is a gyakorlatok. Guggolás, kitörés, vádligép, stb..... nem pont ebben a sorrendbe, de normálisan össze van állítva.


Na most, én úgy gondoltam, hogy először inkább fogynék, és majd utána konventrálnék az izmosításra. Arra gondoltam, hogy a heti 4 nap konditeremnél még futnék napi 1 órát, és csinálnék mind a 4 nap egy fitnesz videót is (fél órás). Majd, ha letelt a 4 nap kondi, akkor a maradék 3 napba szintén futnék 1 órát, és ugrálóköteleznék fél órát.


Ez így jó lenne szerintetek? Nem merem megkérdezni azt aki összeállította az edzéstervemet, félek h hülyének nézne. Viszont nagyon leszeretnék fogyni. A kondim megvan hozzá, mert már 1 hónapja járok konditerembe. :)



2016. ápr. 11. 16:10
 1/4 Cortez70 ***** válasza:

Nem nagyon ért hozzá az embered ezek szerint. Súlyzós edzés előtt csak max 5-10 perc bemelegítő kardio lehet. Súlyzós után van értelme kardionak, de még jobb ha elkülönül az erősítő edzéstől. Nincs olyan, hogy innen vagy onnan fogyás. Nincs irányított zsírleadás. Tehát nem tudod megtenni ,hogy csak csípőből fogyj. Genetika, hogy ki honnan milyen ütemben ad le zsírt. Nem tudod befolyásolni gyakorlatokkal. Mindenhonnan mehet le.

Kezdőknek eleve heti 3 napos teljes testes erősítő edzés kell, nem pedig osztott, ahol minden nap másra edzel!

2016. ápr. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hol van itt az edzésterv? Melyik 2 szót kéne kiolvasni a regényedből?
2016. ápr. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Futás, fittness videok, kitörések.... az igen :D

És ki volt az a hozzáértő? :D

2016. ápr. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is csak megerősíteni tudom, hogy nem ért hozzá. Kardió edzés közben szépen lassan lecsökken az inzulin, a vércukor, és még akkor elkezdeni súlyzózni, a lehető legnagyobb hülyeség. Fordítva kell, súlyzó, utána kardió.

Túl sok a kardiód amúgy. Attól nem fogsz jobban fogyni, ha heti 3-4 óra kardiót beteszel pluszba. Sokkal egyszerűbb nem bevinni a fölösleges kalóriát, mint bevinni majd elégetni. Többre mész egy kalóriadeficites étrenddel, mint napi 2-3 óra kardióval. A kajádat tedd rendbe először, utána beszélhetünk az edzésről. Amég beviszel napi tegyük fel 3ezer kalóriát hulladék ételből, hiába futsz te napi 1-2 órákat, akkor sem kerülsz zsírégető fázisba. Nem futsz egy lépést sem egész héten de <2000 kalóriát viszel be, fogyni fogsz. Ha nő vagy akkor még kevesebbet. De ez nem ilyen egyszerű, egy valóban hozzá értő már lepucolt volna rólad 5kg zsírt egy hónap alatt fele ennyi kardióval.

2016. ápr. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!