Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért vagyok ektomorfként is...

Miért vagyok ektomorfként is könnyen zsírosodó?

Figyelt kérdés
Pedig nincs nagyon magasan a ch-m, csak napi 6g/tskg, ha ez alá viszem akkor már nem fejlődök. A gond az hogy 1 és fél év tömegelés alatt zsír az jött rám dögivel, izom pedig alig. 2 hónapja megpróbáltam egy diétát, de abba is hagytam, mert izomból kezdtem el fogyni, zsír meg mintha még jött is volna fel rám. (Kiszámolt diéta volt, próbáltam tartani a napi 2g/tskg fehérjét, és a napi 3g/tskg ch-t is.) Lehet, hogy nem nekem találták ki a testépítést, vagy ilyen rossz genetikából is ki lehet hozni valmi jót, csak több idő kell? (elnézést ha nyafogósra sikerült, de nem tudom, hogy mitévő legyek)

2016. ápr. 17. 13:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Azért 6g-ra azt mondod, hogy nem sok az elég érdekes. Edzésed, hogy néz ki? Egy átlag napi kajálásod is leírhatnád.
2016. ápr. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Persze, leírom: heti négy edzés (diéta idején heti 5 aerob, edzések után). Az edzések hétfő: mell-bicepsz,kedd:váll-tricepsz, csütörtök hát, péntek láb-has. Egy átlagos napi kajálásom meg így néz ki: 1. kaja 80g zab+30g fehérje, 2. 200g csirke+150g rizs 3. ugyanez, 4. 200g csirke+200g rizs + 50g vmilyen saláta, 5. 100g csirkemell+100g rizs 6. 50g túró. (Ez csak egy alapséma a számomra, nem mindig csirke+rizs megy, hanem megy helyette más is, persze úgy hogy a napi makrók meglegyenek.)
2016. ápr. 17. 14:09
 3/20 anonim ***** válasza:
Próbáld ki az intermittent fastingot.
2016. ápr. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Alapgyakorlatok mennek? Progesszió van az edzésedben? Az is lehet még, hogy csak nem látod magad reálisan, dobj egy képet akár privátban ha gondolod. Nagyobb ch bevitelnél hajlamos az ember a vizet is zsírnak látni.
2016. ápr. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Alapgyakorlatok közül egyedül, a felhúzás nem megy, mivel egyszer közbe megroppant a gerincem és azóta nem oké ott valami, így hát azt elhagytam, ( bár elég valószínű, hogy csak a kivitelezésem volt rossz) és nem mertem újra beiktatni. Progresszió az van, mindig növelem az ismétléseket/a súlyokat, és az alapgyakorlatokon kívül mindig változtatok a gyakorlatok sorrendjén, illetve cserélgetem őket. Amúgy azt észrevettem, hogy az izmaim nagyon rövid idő alatt kifáradnak, ha nagy a súly azért, ha kicsi akkor meg eszeveszettül ég, és nem tudok 12 (tudom, nem kell mindenhol ennyi, de a kisebb izmoknál sztem ez is kevés) ismétlésnél többet kipréselni magamból szabályosan. És az a gond, hogy nem tudok ezzel mit kezdeni, nem tudom miért ilyen, egyszerűen nem bírják a hosszú idejű terhelést.
2016. ápr. 17. 16:10
 6/20 A kérdező kommentje:
Ja és képet most azt nem tudok küldeni bocsi, de akár hiszed akár nem, engem már jó ideje egy nokia 3510 szolgál lelkesen :) Nincs is vele annyi baj mint a mai telefonokkal . majd szólok egyik ismerősömnek, hogy csináljon rólam egy képet, és akkor feldobom.
2016. ápr. 17. 16:17
 7/20 Krisz85 ***** válasza:
100%

nem kéne eröltetni az aerob edzés tömegnövelés alatt sem, az esti 50 g túró az csak vicc ugye ? tudod az mennyi fehérje? kb 7 g, tehát semmi, jó lesz az 250 g nak is, ok?!


a másik, hogy diéta alatt próbáld ki hogy nem aerobozol semmit, mert lehetséges, hogy itt lesz agond, illetve a 6g ch /tskg nem kevés, de működhet, de leírtál vlaamit ami nem okés


diétában próbáltad tartani a 2 g / tskg fehérjét, az jó mert 3 g kéne és 2 g szénhidrát, mondjuk a Te esetedben kezdetnek jó lehet a 3 g fehérje 3 g ch is, aztán nézd meg mitörténik az első 4 hétben, aminósav kéne edzés előtt, alatt után BCAA és glutamin ezerel!


kaját Neked pedig brutálisan be kéne tartani, étkezés kihagyása felejtős, barátkozz meg a hűtőtáska és jégakku kombóval, hogy tudd magaddal vinni a kaját,


zsír fog jönni fel tömegeléskor ezen ne is stresszelj, viszont az edzésből úgyanúgy keményen kéne tolni, nagy súlyokkal, és Neked elég a 6-12 ismétlés


onnan tudom ,hogy én meg totál endomorf vagyok és az összes edzőtársam ektormorf, látom min mennek keresztül, de szerencsére nekik is tudtam segíteni,



hajrá!

2016. ápr. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Olaf88 ***** válasza:

Az, 3g/tskg fehérje. Még jó, hogy a 2g is fölösleges, már annak is egy részét glükózzá bontja a máj, mert koksz nélkül nem épül be. Jaja, ne hagyjon ki étkezést, muszáj 3 óránként enni... mint ha ez számítana :D Persze, magas fehérjebevitel mellé még plusz bcaa+glutamin. Kb. mint megenni egy evőkanál cukrot egy szelet torta után.

Mindegy, megyek aludni...:D

2016. ápr. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Krisz85 ***** válasza:
igen glükózzá bontja, de van egy poénos rész amit kihagytál, aki keményen edz heti többször + aerob és egyéb mozgás, annak bizony nagyon minimális része lesz glükóz, jó a 3 g, én nem fejlődtem semmit speciel 2 g tól még tömegnöveléskor sem, muszáj voltam felvinni, most diétában is jön rám tömeg, /igaz csak az első egy hónapban/
2016. ápr. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nem azért kezdtél el fejlődni 3g-nál mert annyira fehérjere volt szükséged, hanem pont az a kalória plusz lendített át, hoyy tudj növekedni. Ha ch-n emeltél volna ugyanez lett volna az eredmény. Ilyenkor célszerűbb a ch-t vagy a telítetlen zsírbevitelt emelni, nem pedig fehérjéből bevinni a szükséges maradék pluszt, se anyagilag se egészségügyileg nem jobb megoldás.
2016. ápr. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!