Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fenékre edzek még sincs soha...

Fenékre edzek még sincs soha izomlázam? Valamit rosszul csinálok?

Figyelt kérdés
Régen volt párszor, hogy csináltam és másnap alig bírtam felállni, ma meg ha csinálom fáj és érzem, hogy dolgozik az izom, de utána semmi sincs.Valami rosszat csinálok? Így nem épül az izom? lesz változás vagy csak felesleges az egész?

2016. ápr. 23. 10:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem kell izomláz a fejlődéshez. Nekem a mellemben mindig durván van, a lábamban alig, de nincs lemaradva.
2016. ápr. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az izomláznak nincs köze az izom növekedéséhez. Ha jó az edzésed, étkezésed akkor fogsz fejlődni.
2016. ápr. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Cortez70 ***** válasza:
Nem feltétele az izomláza fejlődésnek. Amúgy hogy edzel rá? Milyen gyakorlatokkal? Súllyal vagy anélkül? Ha súllyal, akkor mekkora súlyzókkal? Amivel csak 10-15 megy sorozatonként, vagy kisebbekkel? Milyen időközönként edzel? Ezeket válaszold meg és többet tudunk majd mondani.
2016. ápr. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az is lehet hozzászokott a terhelésez, növeli súlyt ha bírod
2016. ápr. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 EmiEmii ***** válasza:
Vagy ha nagyon hiányolod az izomlázat, variáld meg az edzést új gyakorlatokkal. Ha guggolok, akkor már nekem sem lesz olyan erős izomlázam, max érzem, hogy azért dolgozott az izom. A bolgár guggolástól viszont durva izomlázam szokott lenni. Próbálkozz új gyakorlatokkal, hátha bejön valamelyik.
2016. ápr. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Cortez70 guggolni szoktam (ennek fokozatosan novelem a szamat) ugyanennyi labemelest hatra,oldalra ezeket 2kg labra csatolhato sullyal.Ugyanennyi kitorest 2-2kg sulyzoval a kezemben.Egy heten 4-6 csinalom attol fugg hogy van pihenom:)
2016. ápr. 23. 10:37
 7/11 A kérdező kommentje:
A gyakorlatok szama olyan 60-100 kozott mozog azt elfelejtettem leirni:)
2016. ápr. 23. 10:39
 8/11 Cortez70 ***** válasza:

Ezt a választ vártam. Ez így nem lesz jó semmire. Üres guggolgatásokkal és 2 kilós súlyzókkal nem lesz izomnövekedés, csak az állóképességed lesz jobb. Izomnövekedéshez az kell, hogy nagy súlyokkal eddz, amivel csak 10-15 megy sorozatonként. Heti két komolyabb edzés elég lábra ,fenékre, mert kell regenerálódni is, akkor fejlődik az izom. Amúgy nem a gyakorlatok száma a 100 nálad, hanem az össz ismétlésszám ennyi.

Hogy értsd: a gyakorlat pl a guggolás. Van pl 2 kilós súlyzód. Ezzel végzel 15 guggolást, akkor ez egy sorozat volt 15 ismétléssel. Ne keverd a gyakorlatot, a sorozatot és az ismétlést. Nem mindegy.

2016. ápr. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Rendben koszonom a segitseget.A fogalmazasert meg nem vagyok otthon ebben a temaban, ezert is irtam ki ezt a kerdest:) abban meg esetleg kerhetek tanacsot, hogx

ha jelenleg nem all modomban terembe menni akkor ezt otthon hogyan tudnam megoldani?

2016. ápr. 23. 10:49
 10/11 anonim ***** válasza:
Rúd, tárcsák.
2016. ápr. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!