Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » ÓRIÁSI SEGÍTSÉGRE LENNE...

ÓRIÁSI SEGÍTSÉGRE LENNE SZÜKSÉGEM. Ha lehet, akkor tapasztalatokra lennék kíváncsi?!?!

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden leírni,a kérdése(i)m. Eddig még csak hobbiszinten edzegettem lent a garázsba,elég sok ,,alap'' felszerelés van itthon,de úgy gondoltam ,hogy magasabb fokra szeretnék lépni a testépítésben!!?? Mielőtt írnátok,hogy olvassam el a Sárga kapszula könyvet , konkrétan személyes tapasztalatra lennék kíváncsi. 64 kg-180 cm vagyok és nem igen vagyok megelégedve ezzel,ezért el szeretnék kezdeni tömeget növelni. Nem vagyok egy túl hízós emberke,szóval ez lenne az első,hogy ti mennyit ettetek. Kezdhetném 6-7g/testkg-al? Fehérje mehet 2? Hogy osztottátok be? Csak csirke meg rizs,esetleg többi hús? Mehet panírba,vagy nem? Minden féle megoldható,komolyan gondolom. A másik a tápkiegészítő,eddig fehérje volt itthon és edzés után ittam darált zabbal. Ez maradhat?

Következő az edzés. Erről nagyon-nagyon sokat sőt... Rengeteget olvastam különféle edzésről. Magas ismlétlésszám,kevés stb... Itt személyes tapaszalatokra lennék kíváncsi. Mennyit mennyiből? Mennyi pihenő? Bukásik,vagy hagytál erőt a másik gyakorlatra is?

Ha lehet,egy gyors kis edzéstervet is megköszönnék.

Bocsi a kisregényért, remélem valaki tud segíteni:)

Előre is köszi.



2016. máj. 4. 18:25
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Monty Köszönöm. Ilyenre vártam. 5x5 akkor mehet úgy,hogy pl fekvenyomás 70-et maxolok,de eddig 50-el szériáztam. Hogy lenne érdemes? Pl 60-al 5x5? Ha az első körbe menne még bőven akkor is 5-öt csináljak? Az a lényeg,hogy a végén már csak épp hogy meg legyen az 5?
2016. máj. 4. 19:07
 12/18 anonim ***** válasza:
Igen, nem az a lényeg, hogy az elsőbe menne e több, hanem hogy az utolsóba is azt érezd majd, hogy ott is lazán menne több és akkor emelsz szépen 2.5 kg-ot. Én is átáltam most ilyen edzésre, mint amit leírtam. Mindenképp abban hiszek, hogy ha túl vagy az első 10kg-odon ami felpattant rád, naturálban csak úgy vagy képes továbblépni ha belekóstolsz az erőedzésbe. Nem kell teljes mértékben elhagyni az izolációt, de ha túl vagy a "newbie gains" szakaszon, nem csigával fogsz új szintre lépni és további tömeget építeni. Nem kötelező egyet érteni velem, de én ebben hiszek jelenleg.
2016. máj. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Cortez70 ***** válasza:
Én egyetértek montyval. :)
2016. máj. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Értem. Viszont ezzel ellentétbe az 5x5-ös edzést azt nem igazán...:D Szóval kb mennyivel kéne kezdeni? Vagy felvázolnád,hogy te hogy csinálod például? Leírnád a te súlyodat,hogy-hogy használod? Melyik izomcsoportra ajánlanád?
2016. máj. 4. 19:36
 15/18 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell kitapasztalnod mi lesz az a súly amivel elkezded az adott gyakorlatnál ezt a módszert. Azért annyi rutinod már vam szerintem. De vegyünk egy példát akkor. Ha neked guggolásnál pl. 140kg az 1 ism. maxod, akkor kb ha ennek a 70%-ával , tehát 98 kilóval kezded az 5x5-öt valószínűleg menni fog. De ez persze csak egy sacc volt, ki kell tapasztalni.
2016. máj. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én 4x6-ot csinálom egyébként nekem ez jobban fekszik mint az 5x5, de lényegtelen.
2016. máj. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Cortez70 ***** válasza:
Amibe könnyebben megy az 5 ismétlés minden sorozatban azzal kezdj, és majd emeled hetente2,5 kilóval. Ha megtorpansz, akkor megint vissza a súlyt és kezded elölről a ciklust. A powerbuilder honlapon volt erre egy kiszámolt példa. Amúgy guggolásnál, felhúzásnál, fekvenyomásnál ez egy jó módszer.
2016. máj. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. máj. 4. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!