Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi az a fitness életmód és...

Mi az a fitness életmód és miért jobb, mint a fogyókúra?

Figyelt kérdés

Szasiztok.

Több emberrel is beszélgettem a konditeremben a rosszul sikerült fogyókúrámról. Lefogytam sikeresen 52kg-ra de egy hét után vissza is híztam majdnem mindnent. Most beállt a súlyom 57-re és igazából bármennyit eszek, ennyi marad. Természetesen azért a napi 1300-1400kcal kalóriadeficitet próbálom tartani.

Többen ajánlották, hogy inkább folytassak fitness életmódot. 170-172cm vagyok és szerintük ehhez megfelelő a súlyom és inkább az alakformálásra kellene figyelnem. Miben más ez a fogyókúrától? A táplálkozásban milyen eltérés van?

Egyébként heti 3x1 spinning edzésem van és súlyzózom is. Azonban sajnos júniustól már nem fogok tudni spinningelni, mert dolgozni kezdek 10 órában. Viszont az itthoni súlyzózás az marad.

Tehát kaphatnék bármilyen információt alakformálással kapcsolatban?



2016. máj. 22. 22:42
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Alapvető különbség: életmódváltásnál egy olyan életmódra állsz be, amit hosszú távon tartani tudsz. Egészségesen étkezel, a sport az életed része. Kevés kcal mínusszal dolgozol, ami biztosítja a fogyást. A súlyzós edzés gondoskodik az alakformálásról.

Amikor eléred a kívánt súlyt, az életmód megmarad, csak már nincs szükség kcal mínuszra. Így az elért eredmény megmarad.

Fogyókúránál sok esetben a fogyás nagy része nem zsír, hanem izom. A diéta kúraszerú, a mozgás pedig kb. kényszerként felfogott. Ha eléred a kívánt súlyt, visszaállsz arra az életmódra, amitől annak idején elhíztál, így a visszahízás is garantált. Sok esetben akkor is, ha odafigyelsz, utána mit eszel. Ugyanis sok olyan esztelen divatdiéta van, amitől belassul az anyagcsere, a szervezet pedig utána átáll tartalékoló üzemmódra.

2016. máj. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!