Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért hagyja el magát sok...

Miért hagyja el magát sok ember egy kapcsolatban? Veletek is megtörtént már ez?

Figyelt kérdés

Három fiú barátom is van, akiknek mióta barátnőjük van nem figyelnek arra, hogy mit esznek. Folyton pizzázni meg sütizgetni viszik a barátnőjüket, ami aranyos gesztus, de pár hónap leforgása alatt kezdenek eléggé zsírosodni. :( Ráadásul kettő közülük ritkábban is jár edzeni a barátnője miatt. Pedig régen egy csomószor együtt edzettünk és hiányoznak is. :(

A barátnőimről nem is beszélek. 4 jó barátnőm van, mióta kapcsolatban vannak rohamosan híznak. Most már ők sem figyelnek arra, hogy mit esznek, hisz "a barátjuknak mindenhogy tetszenek."

Nekem is volt már egy hosszabb kapcsolatom, de nem változott meg tőle az életvitelem és egy dekát sem híztam.

De sok ember miért ereszti el magát ennyire szerintetek? Tudom, hogy ez nem az én dolgom, de érdekel ez a kérdés, mert én mindig úgy voltam ezzel, hogy szerettem volna tetszeni a barátomnak és nem vártam volna el tőle, hogy kövéren is ugyanolyan szépnek tartson, mint vékonyan és sportosan.


2016. jún. 25. 19:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert eredetileg sem magukért, a sportért csinálták, csak kipattintották magukat, hogy legyen csaj.

Így aztán amint elmúlik a késztetés, hogy komolyan vegye a sportot, a kajálást, rögtön szabadul tőle (persze sosem vallaná be, hogy ezért csinálja)

2016. jún. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát, az szomorú, ha ilyen felszínes dolog miatt csinálták az egészet. Én a saját egészségemért csinálom és azért, mert nagyon élvezem. De most már a terembe sem látom őket gyakran, a barátnőim meg szinte semmit nem csinálnak, mióta kapcsolatuk van korcsolyázni is egyedül járok. :(
2016. jún. 25. 19:31
 3/13 Cortez70 ***** válasza:
Ha már biztosak a kapcsolatban, akkor nem törik magukat, hogy jól nezzenek ki. Nekem tökmindegy, hogy más mennyit edz, nem is szólok ebbe bele.
2016. jún. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz is egyébként egy kapcsolatban, ha az egyik fél nem szeret sportolni, akkor gyakran elkezdi visszahúzni a párját is.


Nekem is volt olyan barátnőm, aki attól tartott, hogy ha mozgok, akkor majd őt nem fogom szépnek tartani, így mindent elkövetett, hogy inkább én is az otthon tespedés csináljam

2016. jún. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Cortez70 ***** válasza:
36%
Nekem egyik nő sem tiltotta, hogy edzek, pedig volt pár. 30 éve edzek kihagyás nélkül.
2016. jún. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A barátaid máshogyan gondolkodnak, mint te... Nekem is fura.

Nekem atombiztos a kapcsolatom, a párom 84 kilós koromban is szeretett (alacsony vagyok s nem izmos kicsit sem), mondjuk örül, amióta 64 vagyok, én kevésbé, mert hájas vagyok és nem izmos s ezen változtatnom kell. Soha nem edzenék vagy fogynék más miatt, csak magam s az egészségem miatt. Egészség s a lehetőséghez képest jó kinézet pedig 100 éves kor fölött is kell, szóval az abbahagyás nem opció.


Fura logika, hogy a másiknak így is tetszik. Lehet, hogy nem is ez a fő, hanem hogy lusta és élvezkedni akar, ami valamiért neki a túlevés, mozgás nélkül... Ez is elég fura, az ember közérzete jobb, ha vigyáz a testére, nem? Már akkor is, amikor még nem robban le az életmódja miatt.


De még a tetszés is. Csak mert tetsszünk a párunknak akármennyi kilósan is, esélyes, hogy azért nem teljesen mindegy neki sem, hogy nagyméretű lufiként viselkedünk vagy emberi alakunk van... Normális ember a jobb alakot jobban szereti (hogy kinek mi a jobb, az változó, de értitek, nem? az elhájasodás csak beteg ízlésűeknek jön be), s azt sem akarja, hogy a párja egészsége megrendüljön.

2016. jún. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Általában 15-25 éves korban fektetnek a nők is, férfiak komolyabb hangsúlyt a fizikumra. Utána ha megállapodnak, egyrészt nem mindenkinek érdeke hogy jól nézzen ki, másrészt idővel változnak az életedben a pioritások. Én jó 10 évet kosárlabdáztam, 18-20 éves koráig sportolt mindenki, érettségi után áttértünk kb mind a testépítésre. Azóta az akkori csapatból kettőnkön kívül mindenki elhagyta magát, 90-100-110 kilósak 25-30% fölötti tzs-vel. Napi szinten jön hozzám valamelyik hogy le akar fogyni, segítsek neki. De kezdek belefáradni, mostanában már csak azt mondom nekik ha képes vagy este 8-10kor is letolni a seg_ed edzeni, meg éjszaka nekiállni főzni, és guggolni meg felhúzni rendszeresen, űzzed, segítek. Ha nem, el se kezd mert nincs értelme, ne raboljuk egymás idejét.

Sokan úgy gondolják, lemegyünk heti 3-4x edzeni, és pár hónap után jól fognak kinézni. Még az is aki nem analfabéta a sporthoz. Nem, nem így működik. Időt kell rászánni, pénzt kell beleölni, rengeteg türelem, pioritást kell neki adni az életeben. Ha te ezt úgy csinálod évekig, hogy kényszeríted magadat, tehát nem élezed akkor sem fog menni hosszú távon, és ez lesz a következménye, elhagyod magad. Az életed részévé kell tenni. És nem úgy kell lemenni edzeni heti 3-4x meg elmenni kardiózni vagy nekiállni főzni, hogy óóó a pic_ába megint menni "kell", mivel nem vagyunk mazochisták. Ezt be kell építeni a napi/heti rutinba.

Pár példát hozok pár jó barátomtól: most nem megyek edzeni, mert bnőmmel megnézzük xy filmet a moziban. Most nem mert vidéken dolgozom a héten, nincs lehetőségen edzeni. Most nem edzek, mert a bnőm velem akar lenni. Most nem, mert éppen rakott krumplit sütünk. Most nem, mert már este 8 óra van, és holnap 5-kor kelnem kell. Meleg van, nem akarok most leizzadni (???). Tegnap csak 4 órát aludtam, fáradt vagyok, holnap bepótoljuk.

Ez így nem megy. Filmet vetítenek holnap is, meg 1 hét múlva is, ha most edzés van, nincs film. Rakott krumplit nem eszünk. Ha letudtam az edzést és bent van a hűtőben a kaja elkészítve másnapra, akkor leszel a bnőddel. Nem számít hogy 8 óra van, lemész edzeni, utána megcsinálod a kaját, és alszol 4-5 órát. Így jártál, kibírod. Meleg van? Az senkit sem érdekel, a terem ajtaja nyílik 40 fokban is. Tegnap 4 órát aludtál? Akkor ma is annyit fogsz, és holnap még fáradtabb leszel. Ez van, nincs választás. Vidéken dolgozol vagy külföldön éppen? Hát veszel 2-3 napijegyet egy helyi vagy közeli terembe, ha nincs céges autó tömegközlekedés van, meg kell oldani.

A föntebbiek kikerülését csak kifogásnak tudnám nevezni, mentegetőzés ahelyett hogy kimondaná az illető, egy lusta szar vagyok én ehhez, nem nekem való a sport. Úgy várnak eredményt, hogy nem fektetnek bele energiát. Nem fog menni... Ehhez különösen sok energia kell, kényszerből nem fog menni, csak ha az életed részévé teszed. Ahhoz meg 1000-ből 999 ember kevés. Ha nem így lenne, mindenki ki lenne bas_va az utcán és nem lenne minden 3-4. ember 50-60% tzs felett.

2016. jún. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, én is fiatal vagyok még, de úgy gondolom sikerült beépítenem ezt az egészet az életembe, bár ez nem garancia semmire. De példának itt van Cortez, ő azért nem 20-on éves már, még is megcsinálja mai napig azt amit kell.
2016. jún. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#7-es: mondjuk amit Te írsz az már a nagyon elhivatott kategória, egy kicsit a ló másik oldala.


Mármint aközött, amit írsz, hogy 120 kilóig hízik az ember, és aközött amilyen elhivatottsággal Te űzöd még nagyon sok lépcső van. Én megértem, ha az embernek változnak a prioritások, és nem gondolom, hogy a többségnek szüksége van erre a nagyon elhivatott hozzáállásra, ennél kevesebbel is el lehet érni egy átlagosan egészséges fizikumot, olyat ahol nincs elhízva (persze nincs versenyformában sem :)).


A probléma inkább az, hogy az emberek azt a minimumot sem teszik bele egész évben, ami egy kellemes fizikumhoz kellene, de aztán kattan valami az agyukban a fürdőruha vagy a karácsonyi szezon környékén, és akkor 2 nap alatt akarnak úgy kinézni, mint az aki már már az aszkétizmus határait feszegetve nyomja a sportot.

2016. jún. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mert nem a saját egészségükért csinálták, hanem azért, hogy "legyen nő/pasi". Sokszor a 120 kilós, cuccal telenyomott felnőtt emberek is ezért csinálják orrvérzésig, mert MÁSOK véleménye a legfontosabb, nem a sajátjuk.


Általában az emberek 20-25 év felett elkezdik leadni az igényeiket. Mind mások felé, mind a saját külsejük iránt.

Ugye 20-25 év körül már a genetika erősen kezd felülíródni a napi rutin miatt. Míg a 16-18 éves lányok többsége mekiskaját zabálva is formás, a fiúk meg kockahasúak,

huszonéves kortól már ez csak úgy megy, ha teszel érte...

S itt visszajutottunk az elejére: Megvan a stabil pénz, néha dugnak egy jót meg sütit és pizzát zabálnak és megvan a boldogság. A későbbiek meg nem számítanak. Meg különben is, ha a pár mindkét tagja sz**ik bele, akkor egyformán tunyulnak el, egyformán lesz gyatra a fizikumuk és nem kell félniük, hogy egy jobb pasi/csaj lecsapja a kezükről.

2016. jún. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!