Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ti hány kg-ot mozgattok meg...

Klanwarrior kérdése:

Ti hány kg-ot mozgattok meg egy-egy edzésen? (Főleg konditermi edzésre gondolok)

Figyelt kérdés

2015. október óta járok kondiba, szóval van már egy kis munkatapasztalat a hátam mögött, tudatosan edzem, mindent nyomon követek.

Arra jöttem rá, hogy egy mell-váll-bicepsz edzésen ~10.000kg-ot, azaz 10 tonnát mozgatok meg egy edzésen(kb 60 perc), egy hát-váll-tricepsz edzés alkalmával ~6000kg-ot, azaz ~6 tonnát,egy lábedzésen 7 tonnát.

Elég érdekesnek találom, hogy a melledzés ennyire kiemelkedik a többihez képest annak ellenére, hogy mindenből a maximumot hozom, tehát a láb- és a hátedzésen is 100%-os teljesítményt nyújtok.


Nagyon kíváncsi vagyok, hogy nektek mennyi szokott kijönni.


Örülnék, ha megosztanátok velem, előre is köszi :)



2016. júl. 4. 19:29
1 2 3 4 5
 1/41 anonim válasza:
Én fél éve kezdtem. Még sosem számlotam ki. :D de ma kiszámlom.
2016. júl. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Alig várom:)
2016. júl. 4. 19:39
 3/41 Cortez70 ***** válasza:
30 éve edzem, de sosem adtam össze a súlyokat. ;)
2016. júl. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

Én is ma adtam össze először, bár már nyomon követem egy ideje.

Fránya kíváncsiság :D

2016. júl. 4. 20:00
 5/41 Cortez70 ***** válasza:
87%
Majd egyszer összeadom. De szerintem nem csak ez, illetve nem ez számít. Persze kell egy volumen nagy súlyokkal, de ha most lent maradok még vagy 2 órát és további tonnákat emelek, azzal pont nem a fejlődést fogom elősegíteni.
2016. júl. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

Nyilván.

De minden edzésem 50-60 perc között van :D

Kb 1 percesek a pihenők, szóval ebben nem különböznek az edzések, csak nagyon érdekes, hogy melledzésen többet mozgatok meg, mint egy lábedzésen.

2016. júl. 4. 20:12
 7/41 Cortez70 ***** válasza:
Mennyivel nyomsz fekve és mennyivel guggolsz?
2016. júl. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

A fekvenyomást mellőztem az edzéseimből nagyjából 3 hónapig, nem szeretem azt a gyakorlatot, most is csak az edzés végén van 2 sorozat belőle. Rekordon 90kg. Annak idején 70kg-mal szériáztam, most 60kg-ba megy 8. Ledöbbentem, mikor 3 hónap kihagyás után először nyomtam fekve(3 hete :D). Inkább kézisúlyzóval nyomok 15,30 és 45°-on. 25kg/kar-ig megyek fel, abból csinálok 8 ismétlést.


Guggolásban 60kgx15 a csúcsom, ott is ritkán megyek 8 ismétlés alá.


Tudom-tudom, sokat rizsázok, bocsi.

2016. júl. 4. 20:20
 9/41 Cortez70 ***** válasza:
Lábra több súly kell szerintem, abban próbálj meg fejlődni.
2016. júl. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

Igazából a legjobb testrészem a lábam, szinte elég, ha az edzésre gondolok, és nő. :D

Hihetetlen ütemben fejlődik, sosem volt baj vele, csak féltem a térdemet, ezért kisebb súllyal guggolok többször, de így is jól reagál az edzésre.


El fog jönni az az idő, mikor már rendesen meg kell pakolni a rudat, hogy nőjön, de addig örülök, amíg kímélni tudom magam :D


Amúgy engem is érdekelnek a te eredményeid!


Fekvenyomás, guggolás, felhúzás, ilyenek :D

2016. júl. 4. 20:29
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!