Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha fog menni 30 szabalyos...

Ha fog menni 30 szabalyos huzodzkodas akkor fog menni 1 egykezes huzodzkodas?

Figyelt kérdés

2016. júl. 7. 15:02
 1/1 anonim válasza:

Egyáltalán nem biztos, sőt! Nem ez a mérvadó ugyanis. Én tudtam már egykezes húzódzkodásokat csinálni, mikor 75 kiló alatt voltam alacsony testzsírral. Most 80 kiló vagyok több izommal és több zsírral, és nem megy. Leginkább 3 dologtól függ, megy -e:

-genetika (csontozat, izmok tapadási helye, stb)

-edzésmódszer

-testzsírszázalék (kis tzs, nagyobb relatív erő)

A genetikán nem tudsz változtatni, marad az edzésmódszer és a tetstzsírszázalék. Mikor nekem ment, 25-öt tudtam csak csinálni kétkezesből! De nem is úgy edzettem, hogy sok szimpla kétkezest csináltam, hanem kevesebbet úgy, hogy egyik kezemmel fogtam a másik könyököm. Ha szimpla húzódzkodásokat csinálsz csak, akkor csak abban leszel kitartó; de erősebbé nem fogsz válni! Érdemes előbb a nem használt kézzel alkarra, majd könyökre ráfogni, és nem csinálni túl sok ismétlést. A testzsírszázalékot meg levinni nagyon alacsonyra, mert +1 kiló zsír is rengeteg teher ennél a gyakszinál.

2016. júl. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!