Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Diétában ha fogyni akarok...

Diétában ha fogyni akarok akkor most ez hogy lesz?

Figyelt kérdés
Sok a zsír rajtam diétáznom kell. Szóval ha nem viszek be elég fehérjét izomból fog lemenni. Akkor a zsírból nem is fog? Egy idő után se mikor már izomból is ment le akkor se fog zsír lemenni? Kérlek ne kerüljük ki a kérdést, legyen ez fókuszban.
2016. júl. 11. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Izommunka közben energiára van szükséged, amit a véredben lévő cukorból, ha az elfogyott az izmaidban lévő cukorból (glikogén) ÉS ZSÍRBÓL fedezi a szervezeted.


Építs izmot előbb, kajálj rendesen, CH fehérje és majd fél év múlva ha kezdesz átalakulni, utána gondolkodj diétában. imho

2016. júl. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Cortez70 ***** válasza:
Ha nincs meg az elegendő (kb napi 2g x ttkg) fehérjéd, akkor izomból is megy le. Meg akkor is ha túl nagy a kalória mínusz. Ezért kell jól belőni a makrokat, hogy heti 0.5-1 kilós fogyás legyen. Zsír is kell kb 0.5g x ttkg. Ch meg annyi, hogy lassan fogyj, ahogy írtam előbb.
2016. júl. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Zsírból szerintem mindig sokkal több megy le... Logikátlan is lenne máshogy. Tudom, hogy vannak emberek fura elméletekkel a fejükben, de a test nem idióta, hogy gyorsan lebontsa az izmot s csak az éhhalál küszöbén nyúljon a raktárokhoz. Durva fehérjehiányban is sok megy zsírból az elejétől fogva.

Attól még természetesen vigyél be elég fehérjét. Mire jó izmot veszteni?

2016. júl. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat. Semmire se jo, csak amugy is alig van rajtam izom. Feleslegesnek erzem azt a feherjebevitelt megadni. Igazabol ezert kerdeztem.
2016. júl. 11. 22:15
 5/9 Cortez70 ***** válasza:

"de a test nem idióta, hogy gyorsan lebontsa az izmot s csak az éhhalál küszöbén nyúljon a raktárokhoz."


Látszik, hogy szart sem értesz hozzá, kb úgy is nézhetsz ki.

Sajnos pontosan az izmokat építi le a szervezet, ha nincs meg a fehérjemennyiség. Ez tény és tapasztalat. 30 éve edzek, nem kis kezdő vagyok, mint itt sokan. Ennyi.

2016. júl. 12. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Osynho ***** válasza:

"Logikátlan is lenne máshogy"


Miért logikátlan, hogy a szervezet túlélésre van berendezkedve és nagyobb tápanyaghiány esetén az energiazabáló izomzatot bontja le, amiből egyszerűbben jut tápanyaghoz, mint az zsírból?

2016. júl. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tudsz egyszerre fogyni zsírból és izmot is építeni. Nem állítom, hogy mindenkinél ugyanúgy működik, de nekem működik.

És egy év alatt 14 kg-ot adtam le úgy, hogy közben a karom 31-ről 35 cm-re nőtt.

Csak legyen meg mindig a megfelelő fehérjebevitel, ez a lényeg. Ha nem viszel be elég fehérjét, akkor izomból fogsz először fogyni.

2016. júl. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, természetesen keményen edzek is az aerob mellett, de gondolom ez magától értetődik.
2016. júl. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Cortez70 ***** válasza:
Zsíros kezdőként lehet egyszerre a kettő; izomnövelés és zsírból fogyás. Így van.
2016. júl. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!