Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan tudnám az edzéstervemet...

Hogyan tudnám az edzéstervemet/étkezésemet még célzottabban javítani?

Figyelt kérdés
Szóval olyan dolgot próbálnék csinálni, hogy zsírt égetni, mellette izmot építeni. Tudom mennyire öngyilkos vállalkozás ez. Most 23 vagyok férfi, 173cm, emellett 56kg, kb15-20 testzsír százalékkal (hátigen ezen az arányon próbálok változtatni). Hosszútávú célom az lenne, hogy a testzsír százalék 10% körül legyen, és minimum 65kg-ra felmenni, sztetek ez mennyire kivitelezhető, vagy mennyi idő lenne. Az étrenden már sokat változtattam, sok a fehérje, 3-4 liter víz naponta, szóval megvan a pozitív nitrogén egyensúly, de kevesebb kalóriát viszek be mint amennyi kell. Emellett eddig heti 2x úszok, és próbálok edzeni, eddig heti 5-6-szor de mindössze csak bodyweight training-et. Ezt már pár hónapja csinálom és az eredmény pozitív, legalábbis a tükör szerint, heh. SZóval gondoltam lépnék egy szintet, ehhez lenne pár kérdésem. Jó lenne emelni a kardió mértéket, sztetek egy fasted cardio, mondjuk kora reggeli futást beiktathatok plusszba mondjuk még 2-3 alkalom hetente? Fehérjeporokat eddig egyáltalán nem próbáltam, nem tudom szükségem van-e rájuk, vagy elég csak az étrend? Illetve itt van nem messze mellettem a Fitness 2000, 8000ft egy 10 alkalmas havi bérlet ami nem tűnik rossznak, menjek a gym-be vagy arra még nincs szükségem? Ha van még egyéb javaslatotok étrenddel edzéstervvel kapcsolatban, az örömmel venném:)

2016. júl. 14. 13:11
1 2 3 4 5
 1/45 likebike ***** válasza:
Az elején zsírt égetsz és izmot építesz egyszerre,de ez nem tart sokáig.Olvasd el a sárga kapszulát,így rendbe teheted az alapokat.
2016. júl. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
31%

Olvasd el a sárga kapszulát 2 óra alatt ha egyetlen egy ember "okosságaira" akarsz támaszkodni a továbbiakban.


Vagy áldozz pár ezret egy anatómiával foglalkozó könyvre, olvasd el egy hét alatt, értsd meg a tested működését, hogy ne kelljen ismeretlen jött-mentekre támaszkodnod.

2016. júl. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
16%
És persze anatómia könyv alatt nem tankönyvet értek, hanem olyat ami az anatómiát írja le és sportolóknak szánták nem orvostanhallgatóknak.
2016. júl. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 likebike ***** válasza:

Ok,felőlem nyugodtan elolvashat egy 800 oldalas könyvet,aminek jó,ha a felét megérti-glikogénraktárak-és az nem 2 órába kerül hanem napokba.Neki a testépítéshez kell egy alapfogalmakat számbavevő könyv,ami rendezi a dolgokat a fejében.Nekem néha kicsit arrogánsnak tűnik bunny,nem iszom a shopbuilder minden egyes szavát,de ez a könyv segít,hogy az alapdolgokat megértse a testépítésről.

Az anatómiakönyvek nem rosszak,de kétlem,hogy ilyeneket írna,hogy mennyi fehérje,ch,zsír kell egy nap,mennyit kell edzeni naturálban,mennyit kell aludnia a növekedéshez.És ha kezdőként még ezeket a dolgokat nem tudja,akkor hogy olvasson el egy anatómiakönyvet.Gondolom nem a 8.-os tanulóknak szánt könyvről beszélsz.

2016. júl. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
Logikusan gondolkodva, ha most teszem azt 15% tzs-d van, akkor az = 7.95kg zsír .. Ha egy gramm zsírt nem adnál le miközben tömeget növelsz...akkor ugyan ennyi zsírral eléred a 65kg-ot, akkor leszel 10-11%-on... Pontosan most nem számoltam ki, kedv hiány miatt... De a lébyeg, hogy nem kell zsírt égetned.... Főleg mivel nincs is nagyon rajtad..
2016. júl. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
Bocs 53 kg al számoltam, nem 56-al, de a lényegen nem változtat...
2016. júl. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 likebike ***** válasza:

De hogy ne kelljen olvasson egy jött-ment által írt köynvet,aki mellesleg 80 évesen is izmosabb lesz,mint te,leírom az alapokat:

Fehérje:Naponta 1,5-2g/testsúlykilogramm(tskg) fehérjét kell bevigyél a szervezetedbe,hogy izmosodni tudj.Források:csirkemell,pulykamell,tojás,marha,disznó,mogyoró,fehérjepor

Zsír:1g/tskg kell,források:lenmagolaj,olajos magvak

Szénhidrát:ezt ki kell tapasztalni,annyit vigyél be,hogy havonta 1kg jöjjön fel:ha sok,akkor csökkented,ha kevés,növeled.Kezdj 4g/tskg szénhidráttal,utána meglátod.


Naponta 7-8 órát aludj.Heti 3 teljes testes edzés kell,ezekből a gyakorlatokból álljon:guggolás,felhúzás,mellről nyomàs,fekvenyomás,bicepsz állva rúddal,szűknyomás,tricepsznyújtás,csuklóbehúzás,vádli állva.

2016. júl. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 likebike ***** válasza:
Ja és szénhidrátforrások:rizs,köles,zab,bul-gur,hajdina,burgonya,gyümölcsök,zöldségek,teljes kiőrlésű tészta.
2016. júl. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
12%
Sertéshúsból bevinni a fehérjét egy súlyzós edzést végzőnek?
2016. júl. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 likebike ***** válasza:
Igen,semmi baj sincs vele.Én csirkét eszek nagyrészt,de valamikor beiktatok egy karajt vagy halat a fehérjebevitelre.
2016. júl. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!