Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Javaslatok / Tanácsok egy...

Javaslatok / Tanácsok egy kezdőnek? Hogyan kéne csinálni?

Figyelt kérdés

Szóval magamról egy kicsit:

18 éves fiú, 172cm magas kb. 75kg.

Kis korom óta (~10 éves) fociztam úgy 6-7 évet, később ezt suli miatt nem tudtam folytatni. Focit nagyon komolyan vettem anno, akkoriban még a sok futástól a hasam is kockás volt (most még mindig látszik, de csak ha ráfeszítek). + a combom és vádlim elég izmos.

A 75 kilóm fura módon nem látszik rajtam (kicsit a hasi részen csak), pár ismerősöm szerint a "nehéz" csontjaim miatt.


Szóval most eldöntöttem, hogy egy kicsit rendbe rakom magam. Erre kellenének akármilyen ötletek/tippek...stb.. Teljesen kezdőnek :D


Legnagyobb hangsúlyt a felsőtestre fektetném, de persze tudom, hogy a többit nem lehet kihagyni.

Gondolom az étrend is elég fontos.. mostanában cukrot/chipset/csokit... próbálom hanyagolni (főleg a patik miatt :) )


Köszönöm előre is a válaszokat! :)

Bármilyen kérdésre válaszolok!



2016. júl. 17. 15:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Bármilyen kérdésre válaszolsz...

Focista voltál, mekkora a farkad ?

2016. júl. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

étrend: napi 500 g zöldség, kb 4 gyümölcs, testsúly x 2 fehérje grammba, min testsúly x 1 zsir grammba, a maradék kalóriaszükséglet pedig ch-ból vagy zsirból fedezve.


edzés: egész testes edzés, alap gyakorlatok, vállból nyomás, fekvenyomás, guggolás, felhúzás, evezés, curl, tricepsz nyújtás, heti 3x

2016. júl. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Cortez70 ***** válasza:
100%

Kezdőknek heti 3 napos teljes testes edzésterv kell. Pl guggolás, fekvenyomás, evezés, vállból nyomás, állva rúddal vagy egykezesekkel bicepszezés, tricepszre csigás letolás, hasprés, vádlizás. Mindenből mehet 4 munkasorozat, akkora súlyokkal, amivel megy 10-12 ismétlés minden sorozatban szabályosan. 1-2 hónap múlva mehet majd osztott edzés is, ha gondolod. Vagy másik, teljes testre is lehet váltani.

Legyen étrended is, tiszta alapanyagokból, elegendő fehérjével.

2016. júl. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#1: Igen, bármilyen kérdésre válaszolok. Igen, fociztam. Méretet centibe vagy inchbe kéred? Illetve az is kérdés, hogy milyen állapotba hajtsam végre a mérést?


Köszi a válaszod, ment a piros kéz ;)

2016. júl. 17. 16:22
 5/11 A kérdező kommentje:

#2/#3 Köszi az értelmes választ is, hehe :D


1 napban hány órát kéne kondiba lennem? Mondjuk 1 órát? Vagy az nem elég? A megadott étrendet megpróbálom tartani, remélem sikerülni is fog :)


"kb 4 gyümölcs" => 4 kiló vagy darab? :S


Szerintem egy-két napon belül összeírok valami tervet, hogy legyen mihez tartanom magam.


Még 1 kérdés, van olyan étel/ital amit kerüljek?

2016. júl. 17. 16:29
 6/11 Cortez70 ***** válasza:
100%

Nekem belefér 60-80 perc közé az edzésem. Több kg gyümölcs nem kell, főleg, ha van azért rajtad zsír( adatok alapján azért van).

Kerüld a fehér lisztes, cukros kajákat, üdítőket.

Ezeket nyomassad:

Fehérje: sovány húsok, tojás, túró, protein tápkieg.

Ch: zab, rizs, bulgur, köles, tk kenyér, tk tészta, sok zöldség, némi gyümölcs.

Zsír: lenmagolaj, halolaj,oliva, magvak..


Fehérjéből neked napi kb 140g, zsírból 70g, ch egyéni (hogy ne zsírosodj, de izmosodni tudj. Lehetsz kis kalória mínuszban is eleinte, akár)

2016. júl. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
4 darab, persze hogy nem kiló... 1 kiló banán 4-5 darab banán, nem kell megenned 20-at naponta :DD
2016. júl. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen az összes választ :)

Most éppen külföldön vagyok (dolgozni), ha hazaértem (1 hét még), szerintem már el is kezdem legalább az étrendet.

Még 1 kérdéssel bombáználak titeket :D

Tejjel nincs probléma ügye? Vagy igen? :)

2016. júl. 17. 17:26
 9/11 Cortez70 ***** válasza:
Én ritkán iszom kevés tejet. Nem jó a túl sok tejzsír és tejcukor.
2016. júl. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

HeroldKA, a héjat nem mérjük, így 1 kiló banán inkább min. 8 darab, kicsiből párral több.

De azért nem mindegy, hogy 4 db ribizli vagy görögdinnye... Értelmezhetetlen, még almánál is, hisz az is változatos méretű.

Gyümölcs semennyi sem kell és sokunknak jó, ha nem túl nagy a mennyiség, de emberfüggő is ez.

2016. júl. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!