Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Minden gyakorlat minden...

Minden gyakorlat minden szériáját bukásig végezni káros?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

azt veszem észre, hogy lassan egy év sem erőben, sem tömegben nem növök semmit. Heti 2x van egy mell-váll-tricepsz, és heti 1x egy hát-bicepsz-láb edzésem.


Általában egy gyakorlatban 3-4 szériát végzem, 6-12 ismétléssel. Viszont minden sorozatot utolsó erőmből kitelő ismétlésig végzem.


Húzódzkodásban is szeretnék erősödni. Az utóbbi 2 hétben 10 sorozat húzódzkodást végzek 5 ismétlésekkel. Egyhuzamban 9db húzódzkodás menne most.

Itt legalább már nem bukásig edzem, és bicepszre ezen kívül csak 2 sorozat kalapács bicepszezést végzek.


Szerintetek megfelelő erőnöveléshez, és másodlagosan tömegnöveléshez, hogyan kellene edzenem?


Pl. a húzódzkodásos séma jó ötlet? Hallottam már a meztelen harcos című könyvben említett GTG módszerről is. Állítólag erőnövelésre nagyon jó, de attól félek ha átállok arra, akkor pedig a tömegemből fogok áldozni.


Kérlek benneteket segítsetek.

Előre is köszönöm!


30/F



2016. júl. 18. 05:07
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
nem kell bukásig, de érezzed az izomfáradtságot. a bukás konkrétan azt jelenti, hogy már egyet sem tudsz csinálni, 'elbuksz' a súly alatt. na most ha egyedül edzel, semmiképp ne guggolj szabadon vagy nyomj fekve / vállból bukásig, mert le fogsz sérülni. edz 90% kifáradásig, azaz hagyj benne fél vagy egy ismétlésnyi erőt, idegrendszernek is jobb.
2016. júl. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
de várj, minek húzódzkodsz? evezés + felhúzás.
2016. júl. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 Cortez70 ***** válasza:
Herold, írta, hogy saját testsúllyal edz.
2016. júl. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
ja akkor mindegy, ugyse fog fejlődni :P
2016. júl. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Igazatok volt, beláttam, hogy a saját súlyos edzés kalap szart sem ér egy bizonyos szint felett már. És ez a szint egy kb. 18 éves átlag gyerek szintje... :D


Segítségeteket szeretném kérni abban, hogy hetente 2x ha edzem minden izomcsoportot - akkor hány szériát végezzek rájuk maximum és mennyi gyakorlatot?


Pl. nagy izmokra : mell - hát - láb?

És a kisebb izmokra: váll - tricepsz - bicepsz?


Vagy jobb lenne esetemben a heti egy edzés bukásig végezve a szériákat és alaposan megdolgozni az izmokat?


A lehető "leggyorsabb" fejlődést szeretném elérni. Most 178 cm-hez 80kg vagyok 15%-os testzsírral.


Ahhoz, hogy 87-88kg legyek 15-17%-es testzsírral mennyi időre lenne szükség nagyjából? Szeretném fél év alatt elérni ezt az állapotot, ha lehetséges.


Mit javasoltok? Minden izomra heti egy kőkemény edzés, legyilkolva azt? Vagy kétszeri kicsit mérsékeltebb edzés? Alkatilag ekto-endomorf vagyok. Tehát vékony csontozatom van és ehhez képest vékony izomzatom, de ugyanakkor fedett is vagyok és hízásra is hajlamos.


Jelenleg nagyon gáz 36 centis felkarom, 33 centis alkarom, és 114 centis mellbőségem van, 57-es combbal és 39-es csirke vádlival.


Köszi előre is a segítségeteket.

2016. júl. 26. 18:50
 26/30 Cortez70 ***** válasza:
Kinek mi jön be, egyénfüggő. Én szoktam pár havonta váltani a teljes osztottról a kétfelé osztottra. De mindkettő 4 napos, csak a teljes osztottnál heti 1 edzés megy egy izomra, a másiknál meg van két A és két B nap. Ekkor egy edzésen két gyakorlatot végzek egy izomra és gyakorlatonként 3-4 sorozatot.
2016. júl. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Szuper, köszi a válaszod. Először megpróbálom a heti 2-őt, osztottal! :)


Fehérjeport mindenképpen javasolsz edzések után kiegészítőnek? Napközben kaja ügyben ( mivel szórólapos melót végzek, napi 7-8 óra folyamatos séta városban belső postaládázás házak lépcsőházaiban ) az a gondom, hogy májkrémes, sajtos kenyeret szoktam vinni. Ennyi gyaloglástól gondolom a nehezen megszerzett izomtömeg is lemehet könnyedén.


Mit javasolsz étkezés gyanánt napközben? Kellene napközben is egy tejsavó fehérje pótlást, és edzések után is?

2016. júl. 26. 19:03
 28/30 Cortez70 ***** válasza:
Napi kb 2g x ttkg fehérje kell. Számold ki, hogy most mennyit eszel. Ha nincs meg, akkor egészítsd ki proteinporral. Vagy eszel több húst, tojást, túrót..
2016. júl. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Akkor napi 160g fehérje kellene. Hát ez közel sincs meg, jó lesz az napi 100-110g-nak is. :) Köszi a segítséged!
2016. júl. 26. 19:23
 30/30 Cortez70 ***** válasza:
Szívesen.
2016. júl. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!