Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Minden gyakorlat minden...

Minden gyakorlat minden szériáját bukásig végezni káros?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

azt veszem észre, hogy lassan egy év sem erőben, sem tömegben nem növök semmit. Heti 2x van egy mell-váll-tricepsz, és heti 1x egy hát-bicepsz-láb edzésem.


Általában egy gyakorlatban 3-4 szériát végzem, 6-12 ismétléssel. Viszont minden sorozatot utolsó erőmből kitelő ismétlésig végzem.


Húzódzkodásban is szeretnék erősödni. Az utóbbi 2 hétben 10 sorozat húzódzkodást végzek 5 ismétlésekkel. Egyhuzamban 9db húzódzkodás menne most.

Itt legalább már nem bukásig edzem, és bicepszre ezen kívül csak 2 sorozat kalapács bicepszezést végzek.


Szerintetek megfelelő erőnöveléshez, és másodlagosan tömegnöveléshez, hogyan kellene edzenem?


Pl. a húzódzkodásos séma jó ötlet? Hallottam már a meztelen harcos című könyvben említett GTG módszerről is. Állítólag erőnövelésre nagyon jó, de attól félek ha átállok arra, akkor pedig a tömegemből fogok áldozni.


Kérlek benneteket segítsetek.

Előre is köszönöm!


30/F



2016. júl. 18. 05:07
1 2 3
 1/30 Cortez70 ***** válasza:
91%

HA heti kétszer edzel egy izmot, akkor nem kellene azt bukásig tolni. Főleg ha több gyakorlat megy rá és sok az össz sorozat szám edzésenként. Így nem tuti, hogy tudsz regenerálódni pár nap alatt. Ezt azokra az izmokra értem, amit kétszer végzel ki hetente.

Húzódzkodással nem tudom mit bohóckodsz, evezésektől lesz nagy tömege hátadnak és erő is azzal lesz.

2016. júl. 18. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
90%
Neked meg egyetlen sorozatot se kene bukasig nyomni nemhogy az osszeset.
2016. júl. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
En is bukasog edettem egy ideig es fejlodtem. Heti 3x jartam osztott edzestervel izomcsoportonkent 1-2 gyakorlattal 2-3sorozat es bukasig
2016. júl. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 Cortez70 ***** válasza:
Az elején fejlődsz mindenféle módszerrel is. Meg kevés sorozatnál mehet bukásig ha utána van elég pihenő nap.
2016. júl. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
Edz nem naturál szerekkel, akkor pihenőnap sem kell.
2016. júl. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 Andi80018 ***** válasza:
100%

Mondjuk ez az edzésterv elég meleg. Hogy lehet a hátat berakni bicepszhez meg a lábhoz. Lábhoz, ami alapból egy napot igényel. Én a helyedben nem így edzenék alapból, külön kéne venni a lábat és vagy hát-váll, mell-kar, vagy esetleg hát-tricepsz, mell-váll-bicepsz. Plusz has természetesen. Váltogatnám hetente a gyakorlat fajtákat is.

Ezt a hát-bicó-lábat mennyi idő alatt csinálod meg, csak mert pl nálam egy lábedzés legalább egy óra. :-)

2016. júl. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Erőnövelésre csinálj pl. Icf 5x5-öt,aztán Madcow-t,lehet segít a problémádon. És ne toljad mindig bukásig!
2016. júl. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha erőt akarsz növelni kb soha ne menj bukásig... logikus nem?
2016. júl. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)


Pl. így néz ki egy mell-váll-tricepsz napom:


Tolódzkodás: 4x8-15

V push up fekvőtámasz: 5x5 ( majdnem kézenállós fekvőtámasz, csak két nagy lábújjon van némi terhelés, és a többi karokon, közben fordított V alakban a testem )


Tárogatás: 3x8-12


Szóval nem csinálok rengeteg gyakorlatot és sok szériát sem. Még ilyen edzés mellett is elég ha minden gyakorlat utolsó szériáját vinném csak bukásig?


Egyébként ha erőt szeretnék növelni egy meghatározott gyakorlatnál, akkor mit tanácsoltok? Pl. jelenleg 9-et bírok húzódzkodni, de a célom 15 lassú kontrollált teljes fordított húzódzkodás ebben az évben még.


Ilyen esetben hogyan járjak el?

2016. júl. 18. 11:57
 10/30 anonim ***** válasza:
Ja, hogy ez olyan otthoni bohóckodás. Akkor inkább hagyjuk.
2016. júl. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!