Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szabad súlyos edzésterv...

Szabad súlyos edzésterv pályamotorozáshoz? Idén belekóstoltam a pályamotorozásba és szeretném ehhez igazítani az edzéseim + az idei telet már szeretném nem az udvaron edzéssel tölteni.

Figyelt kérdés
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni edzésterv megírásában. Kb. 2 éve edzek saját testsúlyos gyakorlatokkal, utóbbi időben súlyokkal nehezítettem (amennyire otthon lehetőségem volt rá). 10kg-val tolódzkodok és húzódzkodok, 36kg-val guggolok, rúdról lógva végzek nyújtottlábas lábemelést. Ezen kívül heti átlag 2 alkalommal eljárok futni, kb. 7km-t futok 35-38 perc alatt. Amit fontosnak tartok, hogy ne legyek kötött, mert a motorozáskor szükség van a jó mobilitásra, főleg a csípőben. A cél hogy főleg állóképességben javuljak, a szükséges erő megvan a motorozáshoz. Ki kell bírnom 1 nap alatt többszöri félórás etapokat, 1 etap felér egy hajtósabb edzéssel (4 sorozat az előbb felsorolt gyakorlatokból)

2016. szept. 8. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha az állóképességedet szeretnéd javítani, ahhoz az edzéseid hosszát lehetőleg fel kell emelned 50-60 percre, vagy még hosszabbra. Ez lehet akár kerékpár vagy evezés.
2016. szept. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A mostani edzéseim kb. 40 percig tartanak. Azért gondoltam a súlyzós edzésre mert szerintem az jobban átmozgat és kevésbé monoton mint a biciklizés.
2016. szept. 10. 08:47
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha állóképességet szeretnél fejleszteni, az edzésed időtartama legalább 50-60 perc legyen, és próbáld magasan tartani az intenzitását, pl. úgy, hogy köredzés jelleggel végzed a gyakorlatokat, a sorozatok között minimális pihenőidővel.
2016. szept. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2016. szept. 11. 15:17
 5/7 A kérdező kommentje:
Már csak egy kérdés: milyen gyakorlatokat kéne végeznem? Valószínűleg a teremben nincs tolódzkodáshoz korlát.
2016. szept. 11. 15:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Nincs egy kombinalt huzodzkodo allvany? Vagy lift? Ket zsamoly, szek kozott? Ket fekvenyomo pad kozott, sullyal az oledben?
2016. szept. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem voltam még megnézni/megkérdezni, valszeg holnap lesz rá időm.
2016. szept. 12. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!